Sabahattin Aydin Haberleri Ve Son Dakika Sabahattin Aydin Haberleri

Sabahattin Aydin Haberleri Ve Son Dakika Sabahattin Aydin Haberleri

2020 yılında Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanan Sabahattin Aydın, 1959’da Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu. Şair Nedim İlkokulu’nda ilköğrenimini, Darüşşafaka Lisesi’nde ortaöğrenimini tamamladı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Sabahattin Aydın, ilk görevini Gümüşhane Sağlık Eğitim Merkezi’nde yaptı. 1992’de üroloji uzmanı, 1996’da ise doçent unvanını aldı. 2003’te klinik mikrobiyoloji dalında bilim doktoru ve profesör unvanlarını almaya hak kazanan Avcı, birçok önemli görevde bulundu. Başhekim Yardımcılığı, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Ana Bilim Dalı Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2006-2009 yıllarında ise Dünya Sağlık Örgütü İcra Kurulu üyesi olarak Türkiye’yi temsil etti. 2010 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü görevini yaparken 18 Kasım 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcı olarak atanmıştır.

Sabahattin Aydın Haberleri

Sağlık Bakan Yardımcısı Sabahattin Aydın'dan 'ihale' açıklaması

Sağlık Bakan Yardımcısı Sabahattin Aydın, bazı basın yayın organlarında yer alan "ikinci Pekcan Vakası" başlıklı haberler ile ilgili bir açıklama yayımladı. Aydın, “2014-2020 yılları arasında yapılan ihalelere işaret edip ‘Müsteşar yardımcısı olduğum dönemde bakanlıkla iş yaptığım’ iddiasının gerçekle bağdaşması mümkün değildir. Zira herhangi bir şirketin ortağı olmadığım gibi bu tarihlerde müsteşar yardımcısı görevinde de değildim” dedi.

Haber 24-06-21 11:28

Sağlık Bakan Yardımcısı Aydın Türkiye'yi umutlandıran aşı açıklaması

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın, “Türkiye bu dönemde büyük bir risk alarak maddi getirisini hiç düşünmeden viral aşı yapabildiğini ve dünyadaki bütün teknolojileri kullanarak her bir teknolojiden aşı üretebildiğini göstermiş oldu. Klinik çalışmalar başarılı olursa Türkiye dünyada sayılı aşı üreticisi ülkelerin arasına girebilir” dedi.

Haber 25-03-21 14:27

Sabahattin Aydın

Sabahattin Aydin Hakkındaki Haberler Mynet'te. Sabahattin Aydin Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.