MAGAZİN

Hailey Bieber ölümden dönmüştü: Kalbi delik çıktı

Justin Bieber ile evli olan ünlü model Hailey Bieber, geçtiğimiz ay kahvaltı esnasında felç benzeri belirtiler göstererek hastaneye kaldırılmıştı. Hastalığı sonrası beyninde kan pıhtısı olduğunu söyleyen ünlü model, kalbi delik olduğu için ameliyat olduğunu açıkladı.

Hailey Bieber ölümden dönmüştü: Kalbi delik çıktı

Ünlü model Hailey Baldwin Bieber, geçtiğimiz mart ayında eşi Justin Bieber ile kahvaltı yaparken felç benzeri belirtiler göstererek acile kaldırılmıştı.
SPL5301143_028

California’nın tatil bölgesi Palm Springs’te hastaneye kaldırılan model, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Perşembe sabahı eşimle kahvaltı yaparken felç benzeri belirtiler oluşmaya başladı ve acilen hastaneye ulaştırıldım” demişti.

SPL5143586_005

Beyninde kan pıhtısı oluştuğunu açıklayan 25 yaşındaki Baldwin, “Beynimde az miktarda oksijen eksikliğine neden olan çok küçük bir kan pıhtısı oluştuğunu gördüler, ancak vücudum bunu kendi kendine yendi ve birkaç saat içinde tamamen iyileştim. Yaşadığım en korkunç anlardan biri olmasına rağmen, şimdi evdeyim ve durumum iyi” şeklinde konuşmuştu.

SPL5143586_050

Ünlü model, haftalar sonra yaşadığı korku dolu anları sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile anlattı.

SPL5145983_014

Baldwin, o sabah yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

"Justin ile kahvaltı yaparken sağ kolumda tuhaflık hissetim. Parmak uçlarımda uyuşukluk oldu ve tuhaftı. Kocam iyi olup olmadığımı sordu. Konuşamadığımı fark ettim. Aniden felç geçirdiğimi düşündüm."

SPL5146427_001

Sağlık görevlilerinin yardıma koştuğunu söyleyen Baldwin, yüzünün sağ tarafındaki uyuşukluğun geçtiğini ancak yine de konuşamadığını belirtti.

SPL5152104_002

Baldwin, o sırada yaşadığı anksiyetenin (endişe) her şeyi daha kötü hale getirdiğini ve hastaneye ulaşıncaya kadar sağ kolundaki ve yüzünün sağ tarafındaki uyuşukluk hissinin geçtiğini söyledi.

SPL5152808_001

Ertesi sabah belirtilerin geçtiğini söyleyen Baldwin'in, 'halk arasında hafif felç' olarak adlandırılan 'Geçici İskemik Atak' geçirdiği belirlendi.

DOKTORLAR ÜÇ OLASI NEDEN SIRALADI

Testlerin sonuçlarına göre, Baldwin'in beynine kan akışı bu pıhtı yüzünden kısa bir süre kesildi.

Doktorlar, ünlü modelin üç nedenden dolayı hastalanmış olabileceğini söyledi.

Bunlardan ilki, Baldwin'in doktoruna danışmadan doğum kontrol hapları kullanması.

SPL5231920_003

İkincisi, bir süre önce geçirdiği Covid-19'un bu duruma neden olabileceği ve son olarak kısa bir zaman diliminde ABD'den Fransa'ya gidip dönmesi. Yani uzun uçak yolculuğunun modelin hastalığına neden olabileceği sıralandı.

SPL5301143_029

KALBİNDEKİ DELİK İÇİN OPERASYON GEÇİRDİ

Baldwin, videoda kapsamlı tetkikler yapıldığını, halk arasında 'delik kalp' olarak bilinen 'Patent Foramen Ovale' adlı sorunun ortaya çıktığını söyledi.

Kan pıhtısına da bu durumun neden olduğunu söyleyen Baldwin, daha sonra 12- 13 milimetrelik bu deliğin kapatılması için bir operasyon geçirdiğini belirtti.

Baldwin, operasyonun başarılı geçtiğini ve hızla iyileşmeye başladığını da sözlerine ekledi.

SPL5299978_007

KAN SULANDIRICI İLAÇ KULLANIYOR

Ünlü model, hastalığının ve geçirdiği operasyonun ardından, doktorların önerisiyle kan sulandırıcı ilaç kullandığını da açıkladı.

Baldwin, gördüğü tedavinin ardından kalbindeki delikten kaynaklanan semptomların ortadan kalktığını sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler