SPOR

Hamza Hamzaoğlu'ndan flaş sözler

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Eskişehirspor'u 4-2 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu. Hamzaoğlu, devre arasında takımdaki oyuncu sayısını 25-26 kişiye düşüreceklerini söyledi.

Hamza Hamzaoğlu'ndan flaş sözler

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞTE O SÖZLER...

"Biraz daha arzulu ve coşkulu oynadı Galatasaray. İstediğimiz de buydu. Biz sadece kazanmayı düşünürsek, bu oyunu ortaya koyamayız. Bugün 10 kişi kalmamıza rağmen, takımım iyi reaksiyon gösterdi. Kazandık, belki Melo'yu kaybettik ama, başka şeyler de kazandık. Ben oyuncularıma teşekkür ediyorum. İnşallah diğer maçlarda da, daha çok topa sahip olarak devamını getiririz"

[Maçtan kareler-![Galatasaray - Eskişehirspor maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2121723/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/galatasaray-eskisehirspor-macindan-kareler-154000-myspor)

 

"DEVAMINI GETİRMEMİZ LAZIM"

"İyi bir başlangıç yaptık, başlangıç önemli ancak bunun devamını getirmemiz lazım. İnşallah sezon sonunda da istediğimiz yerde bitiririz."

SİSTEM SÖZLERİ...

"Oyun içinde bazı maçlarda tekliye dönebiliriz. 4-2-3-1 sisteminde oynarken tekli oynuyoruz gibi bir algı oluşuyor. Bu sistemde arkadaki 3 oyuncu da gol pozisyona girebiliyor. Biz bunu yakaladığımız zaman daha çok gol pozisyonu üretebileceğiz. Başka sistemlerde de oynayacağız ve geçişler yaşanacak. Zaman zaman oyuncuların bölgesinin değiştiğini göreceksiniz. Çok daha hareketli, canlı bir takım olacağız İnşallah."

"BRUMA G.SARAY'IN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK"

"Bruma çok yetenekli bir oyuncu. İnşallah o da ileriki günlerde Galatasaray'ın yüzünü güldürecek. Genç ve iyi bir kadroya sahibiz. Hedefimiz yine kupayı kazanmak. Ben kupa maçlarında başka şeyleri de kazanmayı arzuluyorum. Kenarda bekleyen arkadaşlarımızı da, takıma aktabilmek önemli. Selçuk bugün çok özverili oynadı. Orta sahada takımın hem ofansta, hem defansta önemli rol üstlendi. Bruma iyi yeteneklere sahip bir oyuncu. Ama hiçbir oyuncumun ilk 11 garantisi bende olmaz. Kime, ne zaman ihtiyacımız olursa, orada olacaklar."

MELO'NUN KIRMIZISI İLE İLGİLİ...

"Devre arası Melo'ya 'sarı kartın var çıkarayım seni' dedim, 'hocam oynamak istiyorum' dedi. Önemli olan Melo'nun oynamak istemesi. Takım olarak oyuncuların sahada yer almak istemesi."

"KADRODA 1-2 OYUNCU DEĞİŞTİREREK..."

"Tamamiyle kadroyu değiştiremeyiz. Elimizdeki oyuncuları görmek için, mümkün olduğunca fazla oyuncu ile, ancak sahadaki kadroyu bozmadan, 1-2 oyuncu değiştirerek çıkacağız. Devre arasında geniş kadromuzu azaltmak zorunda olacağız. Belki bazız arkadaşlarla yolumuzu ayırabiliriz. Bu arkadaşları görmeye çalışacağım."

"25-26'YA DÜŞÜRECEĞİZ KADROYU"

"Hepsi Galatasaray'ın değerleri. Ama bizim arzuladığımız, Galatasaraylı oyuncunun bir profili olması lazım. Dışarıda Galatasaray'da oynuyor dendiği zaman kafada bir profil oluşması lazım. Devre arasında kadroyu 25-26'ya düşürmemiz gerekecek. Üzülerek de olsa bunu yapmak zorundayız. Antrenman temposu da düşüyor."

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler