YURTHABER

Hanak CHP Taşdemir Çoban’ı istiyor!

2014 Mart ayında yapılacak Mahalli Seçimlerde, AK Parti’yi Hanak’ta ciddi sıkıntılar bekliyor.

Hanak CHP Taşdemir Çoban’ı istiyor!

2014 Mart ayında yapılacak Mahalli Seçimlerde, AK Parti’yi Hanak’ta ciddi sıkıntılar bekliyor. Mevcut Belediye Başkanı Taşdemir Çoban’ın yeniden aday adaylığını açıklamasıyla bu duruma en çok Hanaklı CHP’liler sevindi.

Gazetemizin edindiği bilgilere göre, CHP’nin 2004 Mahalli İdareler Seçiminde Selamverdi, Atalar, Alaçam ve Avcılar Mahallelerde aldığı 485 sabit oyun 2009 seçiminde aynı mahallelerde oyunu 85’e düşürdü. Taşdemir Çoban’ın 2009’da aday olmasıyla CHP’nin de zayıf aday göstermesi neticesinde Çoban seçimi kazanmıştı.

Şimdi ise CHP, bu gün ki Türkiye şartlarında oyuna çok sıkı şekilde sahip olmuş, bir daha AK Parti’ye ödünç oy vermeyi düşünmedikleri öğrenildi. 2014 Mahalli seçimlerinde Taşdemir Çoban’ın AK Parti’den yeniden aday olmasını isteyen Hanaklı CHP’liler, Oğuzyolu, Arıkonak, Geç ve Dilekdere Mahalelerin yeniden köy statüsüne döndürülmesinin hesabını soracaklarını açıkladılar.

Yıllar önce referandumla Hanak ilçesine bağlanan ve 3,5 yıl boyunca hiç bir hizmet alamadığı gibi, gelen ödeneklerin amacı dışında kullanılmasına, aynı köylerin Köylere Hizmet Götürme Birliğinden faydalanamaması nedeniyle tepkili oldukları da görülürken, AK Parti’nin Çoban’ı aday göstermesi halinde büyük hezimet yaşayacağı ileri sürülüyor!