Hastalıklardan koruyan 10 besin

Sonbahar mevsiminde yeterli ve dengeli beslenmenin sağlık açısından önemine vurgu yapan Dr. Fevzi Özgönül, genellikle yaz aylarında dikkat edilmeye başlanan kilo kontrolünün, bu aylar da yerini ihmalkarlığa bıraktığını söyledi. Hem sağlığınızı korumak hem de kilo kontrolünü elden bırakmamak için bu 10 besini diyetinize eklemelisiniz.

Havaların yavaş yavaş soğumasıyla beraber hastalıklar da kapıyı çalmaya başladı. Havanın bir ısınıp bir soğuması, güneşe aldanıp giyilen ince kıyafet ve değişen beslenme düzeniyle birlikte vücut direncini kaybedebilir. Bu durum da soğuk algınlığı, nezle ya da grip şikayetlerinin artmasına neden olur.

Mevsim geçişlerinde sağlıklı kalmak istiyorsanız bu aşamada neler tükettiğinizde büyük önem taşıyor. İlkbahar ve sonbaharda bağışıklık sistemi zayıflayabiliyor. Yüksek ateş, hapşırma, burun akıntısı, gözlerde kızarıklık, boğaz kaşıntısı ve ağrısı ise en net görülen belirtiler.

BU 10 BESİNİ BESLENME LİSTENİZDEN EKSİK ETMEYİN
Dr. Fevzi Özgönül, hem hastalıklardan korunmak hem de sağlıklı beslenip bedenin küçülmesi için sonbahar ve kış aylarında tüketilmesi gereken 10 besini şöyle sıraladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Tamam fiyatlar yükselsinde gariban ne yiyecek
turp yaprağı
Hemen fiyat pahalı deniliyor. o ürünü üretenlerin gece gündüz neler çektiğini kimse düşünmüyor. 2 liralık domatese bile pahalı fiyenlerin elinde milyonluk telefon en kusa bir tatilde oteller ve yollar ful doluyor tatilden ve eğlenceden kimse geri kalmıyor. Ama söz gariban çifçinin ürettiği sebzeye meyveye gelince pahalı diyorlar genede fazla alıp yarısını çöpe atıyorlar.
KARNIMIZA TAŞ BAGLIYACAGIZ.ZİRA HEM AĞRI OLMAZ HEMDE ACIKMAYIZ.VESSELAM
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler