YURTHABER

Hayırsever İş Adamlarından Amatör Spora Destek

Malatyalı hayırsever iş adamları Nurettin Uğur ve Kemal Oğuz’a amatör spora verdikleri katkıdan dolayı plaket...

Hayırsever İş Adamlarından Amatör Spora Destek

Malatyalı hayırsever iş adamları Nurettin Uğur ve Kemal Oğuz’a amatör spora verdikleri katkıdan dolayı plaket verildi.

Altın Adamlar Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen plaket töreninde konuşan Türkiye Tekvando Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Hakem Abdullah Kuzucu, Malatyalı iş adamları Nurettin Uğur ve Kemal Oğuz’a amatör spora verdikleri katkıdan dolayı teşekkür etti. Kuzucu, “Geçmişte boks sporuyla uğraşan Nurettin ağabeyimiz her zaman sporun ve sporcunun dostu olmuştur. Her zaman amatör sporun yanında olmuştur. Amatör ruhu içinde teneffüs ettiği için Malatya amatör sporuna katkıda bulunmaktadır. Öte yandan Battalgazili merhum İbrahim Oğuz’u da yad etmek istiyorum. Onun anısına Altın Adamlar Spor Kulübü iş adamlarımız Nurettin Uğur ve Kemal Oğuz’un destekleriyle tadilattan geçirildi ve yenilendi. Merhum İbrahim Oğuz da hayatta iken amatör spora büyük destek vermişti. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

İş adamı Nurettin Uğur ise, Malatya’ya faydalı olmak için çalıştıklarını kaydederek, “Sporcunun halinden sporcu anlar. Bende boks sporunu yaptım. Kemal ile hocamızı ziyarete geldiğimizde kulübü görünce hakikaten içim sızladı. Öyle şampiyonlar çıkıyor ki, 75 milyon Türk milleti olarak büyük gurur yaşıyoruz. Ama bunun karşılığını hocalarımız ve sporcularımız maalesef alamıyor. Gençlerimizin spor yapmaları ve zararlı alışkanlıklardan kurtulmalarını böyle yerler sağlayacak. Bu nedenle biz Kemal Oğuz kardeşimle birlikte Malatya’da amatör spora elimizden geldiğince katkı vermeye çalışıyoruz. Bundan sonrada katkı vermeye devam edeceğiz. Bizim kazancımızın yüzde 50’si hayır işlerine gidiyor. Bundan da mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Karate Antrenörü Sedat Turgut ise, Altın Adamlar Spor Kulübü’nün 32. yılını kutladığını belirterek, “Nurettin Uğur ve Kelam Oğuz Bey’e kulübümüze olan katkılarından dolayı teşekkür ederim. Kendileri büyük bir tevazu göstererek isimlerinin yer almamasını merhum İbrahim Oğuz’un isminin yer almasını istediler. Kendilerine katkılarından dolayı çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Karate Malatya İl Temsilcisi Resul Uluca da, amatör spora yapılan destek ve katkılarından kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, destek veren herkese teşekkürlerini sundu.

Tekvando Milli Antrenörü Alaaddin Menekşe ise, Türk tekvandosunun lokomotifi olan Malatya’da hayırsever iş adamlarının kendilerine olan desteklerinin camia için büyük bir sevinç kaynağı olduğunu ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından hayırsever iş adamları Nurettin Uğur ve Kemal Oğuz’a teşekkür plaketi ile milli takım eşofmanı takdim edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın