SPOR

Yayıncı kuruluştan flaş yayın hakları açıklaması!

Spor Toto Süper Lig takımlarından Konyaspor’da kulüp başkanı Hilmi Kulluk olağanüstü genel kurul toplantısında güven tazeledi. Kulübün net borcu 60 milyon 482 bin lira olarak açıklandı. Hilmi Kulluk ayrıca, yayıncı kuruluşun yayın hakkından çıkmak istediğini iddia etti ancak beIN SPORTS, Hilmi Kulluk'un bu iddiasını yaptığı yazılı açıklama ile yalanladı.

Yayıncı kuruluştan flaş yayın hakları açıklaması!

Selçuklu Kongre Merkezindeki Konyaspor Kulübü olağanüstü genel kurul toplantısı 412 delegenin katılımıyla çoğunluk sağlanarak gerçekleşti.

Toplantıda yönetim kurulu raporunun ardından gelir gider raporu ve bilançolar okundu. Kulübün net borcunun 60 milyon 482 bin lira olduğu açıklandı. Bağımsız denetim raporu da delegelere sunuldu. Hesap ve raporlar ile tüzük tadilatı oy birliği ile kabul edildi.

Tek listenin yer aldığı genel kurulda açık oylama ile Hilmi Kulluk başkanlığındaki yeni yönetim kurulu oy birliği ile seçildi.

"YAYINCI KURULUŞ HAKKINDAN ÇIKMAK İSTİYOR"

Konyaspor Kulüp Başkanı Hilmi Kulluk yaptığı konuşmada, Türkiye’de en az borcu bulunan kulüplerden biri olduklarını söyledi. Göreve geldikleri andan itibaren şeffaf bir yönetim anlayışı ile hareket ettiklerini dile getiren Kulluk, “Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yapmadık. Bütün aldığımız her şey kayıt altındadır. İsteyen bütün delegeler gelip kulüpte yapılan harcamaları inceleyebilir. Şu an Türkiye’de en az borcu olan kulüplerden biri Konyaspor’dur, inanın. Trabzonspor, Beşiktaş, Galatasaray’ın borcuna bakın yine bizim borcumuz çevrilebilir durumda. Bizim tek yürek olup sponsorla reklamla gelirlerimizi artırmamız lazım. Kulüpler Birliğinden gelen yazıda 18 Haziran’da toplantı var deniliyor. Toplantının gündemi yayıncı kuruluşun ödeme talebini görüşmek üzere. Şu an yayıncı kuruluş çıkmak istiyor. Federasyona diyor ki, ben satış yapamıyorum zarar ediyorum. Ve bir hesap çıkarmışlar, Türkiye Futbol Federasyonu’na verdiği teminatı yakarsa zararı daha az oluyor, devam ederse zararı daha çok oluyor. Belki öyle bir gün gelecek ki o gelirlerde gelmeyecek, iş daha da kötüye gidecek. En büyük gelirimiz yayıncı kuruluş onlarda çıkmak istiyor. Bu diğer 18 kulüp içinde geçerli” diye konuştu.

Konyaspor’da yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

"Hilmi Kulluk, Selçuk Aksoy, Celalettin Yılmaz, Mehmet Günbaş, Osman Koçak, Mustafa Aydınalp, Zahir Renklibay, Kani Uğur Öncan, Bünyamin Yakup Sarıtaş, Mustafa Genç, Ahmet Büyükateşli, Mehmet Güven Öten, Fuat Kunduracı, Abdülkerim Selek, Ali Kemal Işıkçeviren."

BEIN SPORTS'TAN AÇIKLAMA

Öte yandan Hilmi Kulluk'un olağanüstü genel kurul toplantısındaki iddiasına, yayıncı kuruluş beIN SPORTS'tan açıklama geldi.

Yapılan yazılı açıklamada, TFF ile 20 yıllık iş ortaklığının bulunduğunu ve yayın hakları anlaşmasından çıkmak için bir planlarının olmadığı aktarıldı.

İşte beIN SPORTS'un açıklaması;

D85VjzqXUAAMxgL

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
inşallah yayıncı kuruluşlar batar zaten faydalarından çok zararları var futbol severlere eskiden havuz sistemi yoktu ama halkın futbol sevgisi vardı şimdi futboldan soğuttular vallahi çekilirlerse iyi olur ciğeri beş para etmeyenleri ihya etmekten başka bir işe yaramıyor zaten
AYNEN...
Insallah çekilir..kimse evine baglatamiyor..aylil 120 lira yazik gunah..4 maç izliyoz atda ona da..ayrica reklam reklam reklam ne statı görebiliyoz ne seyirciyi..mac dudugu calana kadar reklam..
@johnlenalkers neden bu ülkenin insanı birlik olup bunu yapamaz anlamam almayalım açık kanala geçsin maçlar
@johnlenalkers hiç olmazsa payını ödediğimiz TRT de maç seyrederiz.Bunun için eski bakanımız sayın FİKRET ÜNLÜ çok uğraşmıştı.Maçlar şirsesiz olarak devlet TV sinde yayınlasın diye.Mekanı cennet olsun.
@johnlenalkers hiç olmazsa payını ödediğimiz TRT de maç seyrederiz.Bunun için eski bakanımız sayın FİKRET ÜNLÜ çok uğraşmıştı.Maçlar şirsesiz olarak devlet TV sinde yayınlasın diye.Mekanı cennet olsun.
gs bjk trabzondan bahsediyor. Ulan adamların bir oyuncuya verdikleri parayla sen bir takım kurarsın. tabikide onlar o kadar borcun olmayacak.
tabi ki izleyen kalmaz niye izleyeyim ki 30 senedir bu ligde trabzonun şampiyonluğunu bekliyorum adalet yok lobisi güçlü olan hakemleri olan medyası olan şampiyon oluyor!!! sıkıldık her sene aynı tiyatro neden izleyelim ki batsın yayıncı kuruluş da belki düzelir sistem
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler