SPOR

CANLI

Hollanda futbolu şokta

Hollanda kulüplerinin Avrupa'da gösterdiği düşük form pahalıya mal oldu. Önümüzdeki sezondan itibaren Hollanda şampiyonu, Şampiyonlar Ligi'ne direkt olarak katılamayacak.

Hollanda futbolu şokta

2019'dan itibaren Hollanda Kupası Şampiyonu, UEFA Avrupa Ligi'ne direkt olarak aktılamayacak. Ülke puanı bazındaki UEFA sıralamasında İsviçre'nin arkasına düşerek 12. sıraya gerileyen Portakallar, düşük formlarının neticesini kötü aldılar. Şampiyonlar Ligi'nden elenen Feyenoord ve UEFA Avrupa Ligi'nde havlu atan Vitesse'nin elenmesiyle Avrupa'da Hollanda'yı temsil eden kulüp kalmadı.

1998'den bu yana Hollanda futbolunda ilk defa şampiyon takım Devler Ligi'ne katılamayacak. Son zamanlarda büyük çalkantılar yaşayan Portakallar, Dünya Kupası'na katılamayarak taraftarlarını büyük hayal kırıklığına uğratmıştı. (Hürriyet)

İşte ülke puanı sıralamasında son durum:


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
aynı Türkiye olmuş ahahaha
Güney Afrika Dünya Kupası finalinde,kendisi gibi bu kupayı hiç kazanamamış İspanya'ya kaybedince duraklamaya girdiler zaten!tam 3 final ve hepsinde de kaybetmek ülke futbolunu da umutsuzluğa itti yanılmıyorsam!Avrupa elemelerinde de Türkiye'den fark yiyince de hepten bittiler...Güncel bu kuşak gidip,diğer yeni kuşak gelene kadar toparlanamaz Hollanda
konu hollanda değil snejder kral futbolcu
Takım
O
Av
P
Geri Dön