SPOR

İşte UEFA'nın Beşiktaş kararı!

UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilen Beşiktaş'a, 500 bin Euro para cezası ve uyarı verildi.

İşte UEFA'nın Beşiktaş kararı!

Beşiktaş'ın UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi tarafından mali konularla ilgili yaptığı görüşme sona erdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Avukat Emin Özkurt, "UEFA, şu anda Beşiktaş'a herhangi bir ceza vermedi. Ancak siyah-beyazlı kulüp 5 yıl içinde UEFA kriterlerine aykırı hareket ederse, 2 yıl Avrupa kupalarından men edilme cezası alacak" dedi.

Toplantı sonrası basın mensuplarına konuşan Kulüp Başkanı Fikret Orman, "Çok ağır bir suçlamayla karşı karşıyaydık. Bu yüzden çok çekişmeli ve zorlu bir toplantı oldu. Ama UEFA'nın bize göstermiş olduğu centilmenliği hiçbir zaman unutamayız" diye konuştu.

Avukat Emin Özkurt ise, "UEFA, şu anda Beşiktaş'a herhangi bir ceza vermedi. Ancak Siyah-beyazlı kulüp 5 yıl içinde UEFA kriterlerine aykırı hareket ederse, 2 yıl Avrupa kupalarından men edilme cezası alacak" şeklinde konuştu.

KULÜPTEN RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Beşiktaş Kulübü'nden yapılan resmi açıklamada şöyle denildi:

"UEFA tarafından kulubümüze, 3 yıl içerisinde hak kazanılan önümüzdeki ilk Avrupa müsabakasından men edilme cezası verilmesi talebi, yapılan savunma neticesinde, Disiplin Kurulu tarafından reddedilmiştir.

Buna karşılık, kulübümüzün lisans kriterleri ile ilgili benzeri sorunları tekrarlaması halinde, önümüzdeki 5 sezon içerisinde 2 defa UEFA kupalarına katılamayacağına hükmolunmuştur. Beşiktaşımızın Avrupa kupalarından men edilmediğini özellikle belirtir, sadece geçen sezon UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etmemiz sebebi ile 500 bin Euro para cezası verildiğini belirtiriz.

Bu kararın verilme gerekçeleri arasında bilhassa 'Fikret Orman tarafından temsil olunan yeni yonetim anlayışının ve savunma heyetinin bıraktığı iyi izlenimin etkili olduğu' UEFA Disiplin Kurulu tarafından özellikle vurgulandı. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
UEFA YANLIŞ TAKIMA CEZA VERDIN ŞİKEBAHCEYE VERECKTIN CEZAYI AMA 4 GÖZLE BEKLIYORUZ VERECEGIN CEZAYI 5 YIL MEN ET ŞU ŞİKEBAHCEYI AVRUPADAN
Yaktın beşiktaşımızı be adam.Tüp zihniyetiyle kulüp yönetirsen sonu bu olur.Ya arkadaş herşeyi anlıyorumda mali kongrelerden divan kurullarından bu demirören bu kadar borçla nasıl her seçimde onay aldı.... !
borc kendisine olursa ve beni seçmezseniz hacize gelirim derse ve her harcamada kendine pay cıkarırsa alır.
neden hiç kimse bu paraların demirören tarafından ödenmesi gerektiğini yazmıyor.bu kulubü batıran o. 100 tirilyon değil 500 trilyon vermesi gerekir.hemde hemen.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler