MAGAZİN

İşte yaz aylarının en çok konuşulan dizisi

Yaz dizilerinin medya karnesi açıklandı.

İşte yaz aylarının en çok konuşulan dizisi

Kiralık Aşk yeni bölümüyle 24 Temmuz Cuma akşamı saat 20:00'da Star'da...

Yaz sezonunda ekrana gelen dizilerin medya analizi yapıldı. Hazırladığı raporlarla medyayı mercek altına alan Ajans Press; yaz döneminde izleyiciye "merhaba" diyen dizilerin medya karnesini çıkardı.

Başrollerini Elçin Sangu ve Barış Arduç'un paylaştığı Kiralık Aşk 249 haberle yaz döneminin en çok konuşulan dizisi oldu. Henüz yayına girmeden hakkında bolca haber yapılan dizinin yayınlandıktan sonra da popülaritesini devam ettirdiği görülüyor.

Güneşin Kızları, çoğunluğu romantik-komedi olan diğer yaz dizilerine göre daha ağır bir tema işliyor. Bu nedenle bazı eleştirmenler tarafından riskli bulunan yapım 232 haberle listenin ikincisi olarak izleyicinin beklentisini karşılamış görünüyor.

Listede ilk 3'e girmeyi başaran bir diğer diziyse Ne Münasebet. Tanıtımları döndüğü andan itibaren merakla beklenen proje, avukatlık mesleğini ve aşkı romantik-komedi dilinde işliyor. Dizinin bol sakarlık ve çokça çatışmayla örülen hikayesi 215 habere konu oldu.

Projelerin birbiri ardına erken final yaptığı bir dönemde, yaz dizilerinin ekran ömrü ne kadar olacak hep birlikte göreceğiz. Şimdilik dizilerin haber adetleriyle ratingleri arasında çoğunlukla doğru orantı olduğunu söylemekle yetinelim.

Ajans Press'in araştırmasında yer alan diğer dizilerin haber adetleri ise şu şekilde:

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön