SPOR

CANLI

İzlanda Milli Takımı’na muhteşem karşılama

Euro 2016'ya çeyrek finalde veda eden İzlanda, oynadığı 'onurlu' futbol ile gönüllerin şampiyonu oldu. Fransa maçında skor 5-2 iken bile sahaya koydukları futbol, gösterdikleri performans ile tarihe geçmeyi başardılar. Fransa'ya elendikten sonra ülkeye dönen İzlanda milli takımını, ortalama 323 bin nüfuslu ülkenin yarısına yakını karşıladı. Karşılama sırasında yaptıkları görsel şov ile bir kez daha akıllarda yer edindiler.

Euro 2016 bittikten sonra en çok akılda kalacak olay İzlanda’nın oynadığı oyun ve tarihi başarısı. Büyük çoğunluğun ‘gruptan çıkamaz’ dediği takım, gruptan çıktı, ikinci turu da geçti ve çeyrek finalde Fransa’ya yenildi. Ancak, oynadıkları maçlarda sahaya koydukları performans özellikle de son oynadıkları ve 5-2 yenildikleri Fransa maçında bile sahaya koyulan performansı tüm dünya alkışladı. Çeyrek finalde Fransa’ya 5-2 yenilen İzlanda, onurlu oyunundan asla ödün vermedi.

MUHTEŞEM KARŞILAMA

Turnuvaya veda edildikten sonra ülkeye dönen takım adeta şampiyon gibi karşılandı. Ortalama 323 bin kişilik nüfusu olan İzlanda’da binlerce kişi futbol takımını ‘Euro 2016 şampiyonu’ gibi kutladı. Bunun en büyük sebebi de sahaya yansıttıkları onurlu mücadele.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler