İzmir'de camilerden 'Çav Bella' çalmasına ünlü isimlerden tepki! 'Leş bir eylem'

İzmir'de bazı camilerden 'Çav Bella' çalması sonrası tepkiler çığ gibi büyüdü. Yaşanan bu olaya Selda Bağcan, Fırat Tanış ve Gökhan Özoğuz tepki gösterdi.

İzmir'de camilerden 'Çav Bella' çalmasına ünlü isimlerden tepki! 'Leş bir eylem'

İzmir'de çarşamba günü bazı camilerin merkezi ses sistemi sabote edilmiş ve hoparlörlerden 'Çav Bella' çalınmıştı. Olayın ardından yapılan bu saygısızlığa sosyal medyada tepki yağmıştı.

Bu olayın ardından Bornova ve Bayraklı ilçelerindeki bazı camilerde ise Selda Bağcan'ın seslendirdiği 'Yuh Yuh' şarkısı çalındı. Yaşananların ardından İzmir Müftülüğü merkezi sistemden ezan uygulamasını askıya aldı.

'EzanKırmızıÇizgimizdir' etiketi sosyal medyada trend olunca Selda Bağcan da Twitter'ın en çok konuşulan konuları arasına girdi.

Selda Bağcan açıklamasında "ülkeyi bir yerlere çekmeye çalışıyorlar. Şiddetle kınıyorum" dedi.

1

Fırat Tanış da yaşanan bu olaya tepki göstererek "Leş bir eylem. Dümdüz kınıyorum" paylaşımı yaptı.
2

Gökhan Özoğuz da bu çirkin olay sonrası bir paylaşım yaparak bu durum eleştirdi.

3

Ünlü isim bir diğer açıklamasında ise "Hiç şüphesiz her zaman lanetliyoruz! Yanlız "Çav bella"nın hedef gösterme aracı olarak kullanılması üzdü, ben iki kez daha lanetliyorum" dedi,


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
gökhan sen her boka atlamak zorundamısın. sen kimsin otoritemisin, beyaz saraymısın, kremlinmisin kimsin sen provakatörmüsün
Bu Gökhan denen zat okumuş hiç kimse böyle bi şeye yeltenmez derken kendi kibrini ortaya koyuyor. Bunu yapan öyle bi okumuş kimse ki neyi nerde ne zaman yapacağını iyi biliyor belli ki... Böyle adamları sanatçı diye bu ülke baş üstüne koyuyor yazık gerçekten.
Okumuş derken Kuran okumuş diyor. Siz ne kadar okusanızda Kuran yada başka dini bir kitap bir dinin değerlerine saygı duymayı öğrenemezsiniz. Din kitaplarını ojumaktan bahsediyor.
oğuz konuşmuşsa tamam dır....!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler