YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İzmir'de piyango bileti satıcılarına karekodlu kimlik dağıtılacak

İzmir Milli Piyango ve Şans Oyunları Bayileri Odası Başkanı Paşa Çakmak, korsan bilet satışının önüne geçmek için üyelerine karekodlu kimlik kartı dağıtacaklarını bildirdi.

Odadan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Paşa Çakmak, üyelerin iş potansiyelini ve vatandaşların memnuniyetini artırmak için yeni çalışmalar planladıklarını belirtti.

Kuracakları motorize ekiplerle biletleri vatandaşın istediği her noktaya ulaştıracaklarını kaydeden Çakmak, bu uygulamanın ülke genelinde yaygınlaştırılmasını umut ettiklerini aktardı.

Korsan piyango bileti satıcılarına yönelik de kimlik kartı düzenlemesi yapacaklarını vurgulayan Çakmak, şunları kaydetti:

"Özellikle yılbaşı arifesinde Milli Piyango biletlerine yoğun ilgi oluyor. Bu noktada sahte bilet mağduriyetini ve yetkili olmayan kişilerce bilet satılmasını önlemek için çalışmalar yapıyoruz. Bu girişimlerimiz yeni yılda da sürecek. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairesi Başkanlığı ile ortak çalışma yaparak kayıt dışı çalışanlarla mücadele edeceğiz. Bayiliğini bırakıp diğer bir bayinin biletlerini daha düşük komisyonla satanlar var.

Yasal vecibelerini yerine getiren oda üyelerimizle haksız rekabet yapılmasına izin veremeyiz. Korsan bilet satıcılarının önüne geçmek için üyelerimize tüm bilgilerinin bulunduğu karekodlu kimlik kartı dağıtacağız. Vatandaşa sahte bilet satılamayacak. İzmir'de hayata geçireceğimiz bu uygulamalar Türkiye'de bir ilk olacak. Dağıtacağımız karekodlu kimlik kartlarında üyemizin adresi, bayi kodu ve fotoğrafı okutulabilecek, vatandaş güvenle biletini alabilecek."

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler