YURTHABER

Kaçakçı savcı polisleri şoke etti

Bir savcı, bir cinayet zanlısı ve 10 bin paket kaçak sigara... Üçü, bir araçta buluştu.

Kaçakçı savcı polisleri şoke etti

Bir savcı, bir cinayet zanlısı ve 10 bin paket kaçak sigara... Üçü, bir araçta buluştu. Yol uygulaması yaparken Ankara plakalı araçtan şüphelenen polis, kimlik kontrolü yaptı. Direksiyondaki kişinin Osmaniye Adliyesi'nde görevli Savcı M.Ç., yanındakinin ise cinayetten aranan zanlı olduğu ortaya çıktı. Kolilerin içerisindeki binlerce kaçak sigaraya el konuldu

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube (KOM) ekipleri Ceyhan İlçesi'nde sigara kaçakçılarına yönelik çalışma başlattı. İlk etapta, yıllardır gerçekleştirilen kaçak sigara operasyonlarından elde edilen bilgiler ışığında risk analizi yapıldı. Kaçakçıların daha çok sabah saatlerinde ve öncü-artçı olarak iki araç halinde seyrettikleri belirlendi. Ardından da yol uygulamasına geçildi. KOM ekipleri, 14 Mayıs 2012 günü Adana'nın Ceyhan İlçesi, D-400 Karayolu, Öztükler mevkiinde bariyerler kurarak öğlen saatlerinde araç kontrolü yapmaya başladı.

YOL ARKADAŞI BİR ZANLI

Bu sırada polis noktasını görerek duran 06 plakalı Doblo marka araç dikkat çekti. Aracın içerisindeki karton kolileri görünce şüphelenen polis, kimlik kontrolü yapmak istedi. Araç şoförü kimliğini uzatarak kendisinin Osmaniye Cumhuriyet Savcısı M.Ç. olduğunu söyledi. Yapılan sorgulamada direksiyondaki kişinin gerçekten Osmaniye savcısı M.Ç olduğu belirlendi. Yanındaki diğer kişinin ise kardeşine ait sahte M.A. kimliği kullanan A.A. olduğu anlaşıldı. A.A.'nın 'kasten adam öldürmek' suçundan üç yıldır arandığı tespit edildi. Polis, araçtaki kolilerde de arama yaptı. Karton kutularda 10 bin paket kaçak sigara bulundu. KOM ekipleri Gaziantep'ten alınıp Mersin'de piyasaya sürüleceğini tahmin edilen sigaralara el koydu.

Savcının dosyası Adalet Bakanlığı'na

Savcı M.Ç. ve A.A. hakkında satmak amacıyla gümrük kaçağı sigara bulundurmak ve nakletmek suçlarından işlem yapıldı. A.A. sigara kaçakçılığından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı ancak cinayet suçundan cezaevine girdi. Savcı M.Ç.'nin dosyası ise ayrılarak Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Akşam

Okuyucu Yorumları 20 yorum
akp nin savcıları el birliği ile ordaki pkk lı yabdaşları zengin etme yada hayali şehit ünvanına kavuşturmanın gayreti içindeler
Daha bunun gibi neleri var. Adalet dağıtması gerekirken,adalet ben nasıl dersem öyledir diyen çok.Askerdeki çürükler ayıklandı ayıklanmak üzere,sıra adalete geldi.Sporda,askrede,adalette,sağlıkta,emniyette temizlik olursa, Haydi bakalım temiz toplum olcaz inş.
sırada unutmusun siyasilere ne zaman sıra gelecek tek dürüst onlarmı acaba
Kesinlikle terfi eder aranılan vasıfta bir memur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler