Kadınların eylemine katılmak isteyen Murat Övüç kovuldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu akşam saatlerinde İstanbul Sözleşmesi için oturma eylemi düzenleyen kadınların arasına girmeye çalışan ünlü sosyal medya fenomeni Murat Övüç, iki yıl önce kadınlar hakkında söylediği sözler hatırlatılarak eylemden kovuldu. Eylemcilerle tartışan Murat Övüç arabasına binerek uzaklaştı.

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre, Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu akşam saatlerinde Eşitlik İçin Kadın Platformu üyeleri tarafından İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması için oturma eylemi düzenlendi.

TATİLCİLER DE EYLEME ALKIŞLARLA DESTEK VERDİ

Bodrum Belediye Meydanı'nda düzenlenen eyleme kadınlar ellerinde ‘İstanbul Sözleşmesinden Çıkamazsınız Çıkamayacaksınız Çıkartmayacağız’, ‘Öldüren Sevgi İstemiyoruz İstanbul Sözleşmesini Uygula’, ‘Katledilen Kadınlar İsyanımızdır’, ‘Erkek Vuruyor Devlet Koruyor’ ve ‘Haklarımızdan Hayatlarımızdan Vazgeçmiyoruz’ dövizleri taşıdı. Basın açıklaması yapılmayan eylem sırasında kadınlar sadece alkışlı protestoda bulundu. Belediye Meydanı'ndan geçen ve günübirlik tekne turlarından dönen yerli turistler de kadıların eylemine alkışlarla destek verdi.

murat-ovuc-4-sha

EYLEMDEN KOVULDU, SİNİRLENİP GİTTİ

Sosyal Medya Fenomeni olarak bilinen ve zaman zaman yaptığı ilginç açıklamalarla magazin dünyasında yer edinen 52 yaşındaki Murat Övüç Belediye Meydanı'ndan geçerken otomobilini durdurup kadınlara desteğe geldi. Ayağında kavuniçi terlikleri üzerinde şort ve bornoz ile desteğe gelen Övüç oturan kadınlar çok sert tepki gösterdi.

murat-ovuc-3-sha

ARAMIZA GİREREK KENDİNİ AKLAYAMAZSIN

Turizmci Cihan Aylin Bozkurt, kadınların arasına girerek oturmak isteyen Övüç'e “Buraya gelme önce kadınlar şiddete uğrarken iki yıl önce söylediklerini düşün, buraya aklanmaya gelip kendini aklayamazsın, burada seni aklattırmayız, gidiniz buradan” diyerek tepki gösterdi.

murat-ovuc-2-sha
Bozkurt'un sert tepkisine diğer kadınlarda katılınca Övüç eylemdeki kadınların arasından ayrılarak koruması ile otomobiline yürüdü. Övüç yaptığı açıklamada “Eylemi görünce durup yanlarına geldim ama bana haksızca tepki gösterdiler, iki yıl önceki konuşmamı yeni diye anlatıyorlar, işte bu cahil kadınlar yüzünden bir şey yapılamıyor, cahiller” diye açıklama yaptı. Övüç daha sonra koruması ile birlikte otomobiline binerek eylemin yapıldığı yerden ayrıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
Şu tipe bak ya.. Seni dinleyen, izleyen, takip edenlere ne diyeyim ki. Allah akıl fikir versin.
neden haberine bakıyorsun o zaman kardeş boş boş yorum yapma bu şahısları bu hale biz getirdik adı fenomen oldu binlerce şehit verdik yaptıkları kahramanlıkları hepimiz unuttuk bunda hepimizin payı var
Aynen öyle böyle birini gündeme getirenler utansın
@barbaros_alabora_1984 sen kendi mllıgını kabul ediyorsun
@yavuz001453 Sizde bakiyorsunuz.
Yüzsüzlükte arsızlıkta bir numarayız kovuluyor birde tereyağı gibi üste çıkıyor.
böyle ne oldugu belli olmayan insanın reklamini yapmayinya yeter bu sahsin varligi kadinlarada erkeklerede hakarettir sizlerde reklamini yapip prim vermeyin ŞUNA ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler