SPOR

Kaynakçı gözlüğüyle Efes'i devirdi!

Beşiktaş Milangaz-Anadolu Efes maçına, siyah-beyazlı basketbolcu Pops Mensah Bonsu'nun gözlüğü damga vurdu.

Kaynakçı gözlüğüyle Efes'i devirdi!

Anadolu Efes maçından 2 gün önce göz ameliyatı olan Beşiktaş Milangazlı basketbolcu Pops Mensah Bonsu, 400 TL'ye hazırlatılan özel gözlüğü beğenmeyip, maça nalburdan alınan 15 TL'lik gözlükle çıktı.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre; Anadolu Efes maçından önce gözünden sakatlanan Mensah Bonsu'nun, bu önemli mücadelede nasıl oynamak istediğini hocası Ergin Ataman anlattı. Arkadaşının parmağı gözüne girdiği için üst göz kapağının iç kısmında ve gözyaşı kanalında yırtık oluştu. Acıbadem Fulya Hastanesi'nde zorlu maçtan 2 gün önce göz ameliyatı geçiren Mensah'ın, Anadolu Efes maçında oynaması adeta imkansız gibiydi.

Pops Mensah Bonsu'nun bu önemli maça nasıl çıktığının hikayesini başarılı koç Ergin Ataman şöyle anlattı:

"Çok önemli bir ameliyat geçirmişti. Oynaması imkansızdı. Riske atmak istemedim. Ancak o gelip bana, 'Koç bana uygun gözlük bulun, ben deneyeceğim' diye ısrar etti. Biz de kendisine uygun gözlükler bulduk. Yönetim bu konuda çok özverili davrandı, gereken her şey yapıldı. Önce idmanda denedim ve bu şekilde başarılı olabileceğini gördüm. O da 'Koç ben çok iyiyim, oynayabilirim' dedi. O yüzden de maçta ilk 5 çıkarttım. İzleyenler görmüştür, ilk başlarda biraz çekingendi ancak sonradan savaşçı ruhunu sahaya koydu. Hatta ikinci yarıda gözlüğü koptu. Ama her konuda çok profesyonel çalışan yönetim, bu konuda da aynı özeni göstermişti. Kenarda yedek gözlük de vardı. Onu takıp oyuna devam etti. Böylece de müthiş başarı geldi."

Ergin Ataman bütün oyuncuların Pops gibi, Beşiktaş'ı sahiplenen bir karaktere sahip olduğunu ve başarının altında yatan en önemli etkenin de bu olduğunu söylerken şu önemli mesajları verdi:

"Biz transfer yaparken sadece oyuncunun yeteneklerine değil, karakterine de bakıyoruz. Transferde ince eleyip sık dokuyoruz. Mensah'a da bu maçtan önce oynaması için telkinde bulunmadık. Hala gözünde bant vardı. Takım kaptanı Hawkins'in de gelen oyuncuların hemen entegre olmasında çok önemli payı var. Takımın sistemi oturdu, havası da iyi. Yeni gelenler de buna hemen uyum sağlıyorlar."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
sanki adam tek başına kazandırdı maçı. Erceg 28 sayı 9 ribaund ile oynadı ve maçı götürdü ama adı geçmiyor.
işte takım ruhu budur arkadaşlar helal olsun sana Pops Mensah Bonsu
inşallah ataman 10 yıl bizde kalırsın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler