SPOR

Kazadan sağ kurtuldu, hastanede hayatını kaybetti

Brezilya Ligi takımı Chapecoense takımının futbolcularını taşıyan uçak Kolombiya yakınlarında düşmüş ve 76 kişinin hayatını kaybettiği duyurulmuştu. Mucize eseri kurtulan üç futbolcudan Danilo ile ilgili kötü haber hastaneden geldi...

Kazadan sağ kurtuldu, hastanede hayatını kaybetti

Kolombiya'nın Medellin şehri yakınlarında içinde Brezilya takımı Chapecoense'nin bulunduğu uçağın düşmesinin ardından bölgede hemen arama ve kurtarma çalışmaları başlamıştı.

Danilo hastanede hayatını kaybetti

77 kişinin hayatını kaybettiği kazada 2 futbolcunun yaralı olarak kurtarıldığı belirtildi. Chapecoense'nin 2 kalecisi Danilo ve Follmann'ın yansıra sol bek Alan Ruschel'in de kazadan yarılı olarak kurtulduğu ve hastenede tedavilerinin sürdüğü belirtilmişti. Bu isimlerden Danilo'nun hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

Haberi alınca şoka girdiler...

Chapecoense takımında bazı oyuncuları ise sakatlıklar, cezalar nedeni ile teknik direktör Caio Junior tarafından kadroda yar almadı. Bu isimler ise; Baby, Demerson, Marcelo Boeck, Andrei, Hyoran, Martinuccio, Nivaldo ve Rafael Lima olduğu belirtildi. Kadroda olmadığı için takım arkadaşlarıyla birlikte Kolombiya'ya gitmeyen Chapecoense oyuncuları ölüm haberini duyunca adeta şoka girdi.

Brezilya basınında yer alan haberlere göre uçakta 95 kişinin olması bekleniyordu ama düşen uçakta 72 kişi vardı. Bunların 48'i Chapecoense takımı kafilesi, 21 gazeteci, 3 misafir ve cabin görevlilerinden oluştuğu bilgisi veriliyor.

3 GÜN YAS İLAN EDİLDİ

Brezilya Ligi Takımları’ndan Chapecoense takımının Kolombiya’da düşen uçağı sonrası ülkede 3 gün ulusal yas ilan edildi. Brezilya halkı büyük facia sonrasında sokaklara dökülerek üzüntülerini dile getirdiler.

81 kişinin bulunduğu uçakta son gelen bilgilere göre 76 kişi hayatını kaybetti. 5 kişi ise yaşam savaşı veriyor. Oyunculardan Alan Luciano Ruschel, Marcos Danilo Padilha ve Jacson Ragnar Follmann kazada kurtulan isimler arasında.

Futbol camiasının önemli isimleri Brezilya takımının yaşadığı büyük felaket sonrasında başsağlığı temennilerinde bulundular. Neymar, Wayne Rooney, Iker Casillas ve Michael Ballack ve birçok önemli isim sosyal medyadan üzüntülerini ifade ettiler.

Real Madrid takımı ise antrenmanda meslektaşları için 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirdi.

Kolombiya basınından gelen bilgilere göre uçak kazası yoğun yağmur sebebiyle gerçekleşti.

Olay sonrasında Güney Amerika Futbol Federasyonu CONMEBOL tüm maçları erteledi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
bu uçak düşürülmüştür sonuçta futbolda büyük paralar var. yoksa mümkün mü sebebsiz yere düşsün.
@gulsereren senin beyin göçün gerçekleşmiş. Yer işgal ediyorsun.Aldığın her nefes oksijen zararı.Sen git biran önce biryerde öl!!!
@gulsereren senin aklın bu işlere ermez hanımkızım hadi yemekleri yap geç kalma
1970'Lİ YILLARIN BAŞINDA URUGUAY MİLLİ TAKIMINI TAŞIYAN UÇAK AND DAĞLARINA DÜŞMÜŞ VE İNSANLAR AÇLIKTAN ÖLEN ARKADAŞLARININ ETİNİ YEMİŞLERDİ...HATTA BUNUNLA İLGİLİ FİLM BİLE YAPILMIŞTI.
Vay be bir futbolcu kazada hayatını kaybediyor, ülkede yas ilan ediliyor. Bizim her gün şehidimiz var ortalık sesiz sakin :(
@gulaycakmak62 savaş halindeyiz akıl küpü!! tüm dünya bize savaş ilan etmiş. her türlü çalışıyorlar ve sen halen ülkeni yeriyorsun!! ne büyük nankörlüktür bu! savaş halinde illaki can yanar canlar yanar. bizim gibi hassas ve duygusal bir ulusta bu yangınlar daha kor olur bunu anlarım. ama her ortamda bu kordan rant kopartmaya çalışan duygusal camışların akılları ne zaman tak edecek buna anlam veremem!..
@gulaycakmak62 lafı nerrenle okuyon ölen 1 futbolcu değil takımdan 48 kişi ve gazeteciler toplam 76 kişi ölmüş
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler