Kırmızı et satın alırken dikkat etmeniz gereken 7 önemli nokta

Vücudun protein ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan kırmızı et; demir, çinko ve protein açısından zengin bir besindir. Beyin fonksiyonlarını artırıcı özelliğe sahip olan kırmızı et, A, B, E ve K vitaminlerini de içinde barındırır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bu besin peki her zaman aynı etkileri gösteriyor mu? Eğer eti satın alırken bu noktalara dikkat etmezseniz yarardan çok zararını görebilirsiniz. Sağlıklı beslenmek isteyenler için etin tazeliğini gösteren 7 önemli nokta.

B12, B6 ve D vitamini yönünden zengin olan kırmızı et, vücudun zinde kalmasını destekleyen bir besindir. Güçlü bir protein kaynağı olması nedeniyle kas yapımını destekler. İçeriğindeki Omega-3, selenyum, demir ve 9 farklı aminoasit sayesinde de birçok hastalığa karşı kalkan olur. Vücudumuzun sağlığını koruması adına önemli bir kaynaktır.

ANEMİDEN, UYKUSUZLUĞA KADAR TEDAVİ EDİCİ

Güçlü bir demir kaynağı olduğu için anemiyi engeller. Bunun yanı sıra kan sağlığını da korur. Taze ve organik et, kolon kanserine karşı da koruma sağlar. Ancak bunun için yediğiniz etin gerçekten taze olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Düzenli olarak kırmızı et tüketerek uykusuzluk sorunun üstesinden bile gelinebilir.

ÇABUK BOZULABİLEN BİR BESİN
Taze et, kolay bozulabilen bir besindir. Bu yüzden saklama koşulları da son derece önemlidir. Eğer eti aldığınız gibi tüketmeyecekseniz -18 derecede dondurucuda saklayabilirsiniz. Doğru şartlar altında sakladığınızda etin raf ömrünü uzatabilirsiniz. Kırmızı etin faydalarını görmek için taze tüketmeniz oldukça önemlidir. Bunun için eti satın almadan önce bu 7 noktaya dikkat etmeniz gerekir;


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
1 paran olmali 2 paran olmali 3 paran olmali 4 paran olmali 5 paran mali 6 paran olmali 7 paran olmali bunlara dikkat etmelisin et alirken gerisi yalan
siz onu zenginlere soyleyin bizler mercimek nohut alirsak dua ediyoz..
et alamıyoruz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler