YURTHABER

Kırşehir'de polis haftası kutlanıyor

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 166. yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler başladı.

Kırşehir'de polis haftası kutlanıyor

Polis Haftası kutlamaları kapsamında ilk olarak İl Emniyet Müdürü Metin Aşık, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Müslim Kılıçaslan ve bazı emniyet mensupları Vali Mehmet Ufuk Erden'i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Erden, Türk Polis Teşkilatı'nın geldiği noktanın memnuniyet verici olduğunu söyleyerek, ''Emniyet teşkilatı artık çağı ve teknolojiyi en iyi şekilde takip eden, insan haklarına saygılı ve insan odaklı çalışan bir kurum. Tüm teşkilatın 166. kuruluş yıldönümünü kutluyorum'' dedi.

Daha sonra Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret eden Vali Erden, Emniyet Müdür Yardımcısı Zeki Acar'dan kent güvenlik yönetim sistemi, plaka tanıma sistemi ve araç takip sistemi ile ilgili bilgi aldı.

Etkinlikler kapsamında, ayrıca Silahşörtepe bölgesinde bulunan Polis Ormanı'na fidan dikildi. 7 bin çam fidanın toprakla buluşturulduğu etkinliğe protokol üyelerinin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve öğrenciler de katıldı.

Fidan dikim töreninde öğrencilere dağıtılan uçurtmalar da programa renk kattı. Vali Erden de öğrencilerle birlikte uçurtma uçurdu.

Kutlamaların bu yıl daha coşkulu ve katılımlı geçmesi için geniş bir program hazırladıklarını kaydeden İl Emniyet Müdürü Metin Aşık, 7 gün sürecek kutlamaların dolu dolu geçeceğini ve tüm Kırşehir halkını kutlamalara ve etkinliklere beklediklerini bildirdi.