MAGAZİN

Kösem Sultan, Beren Saat'e 360 bin kazandıracak

Beren Saat'in Kösem Sultan başrolü için alacağı ücret dudak uçuklattı. Uzun süren arayışlardan sonra Kösem Sultan rolü için seçilen Beren Saat bölüm başına 90 bin TL alacak yani ünlü oyuncu ayda toplam 360 bin TL kazanacak.

Kösem Sultan, Beren Saat'e 360 bin kazandıracak

Kösem Sultan'ın çok tartışılan başrol oyuncusu, sonunda belli olmuş, rol için Beren Saat de karar kılınmıştı. Ünlü oyuncu, dizinin ilk sezonunda Kösem Sultan'ın 16-20 yaş halini canlandıracak. Eylül ayının sonunda ekrana gelecek olan Kösem Sultan'ı canlandıracak Beren Saat'in alacağı ücret dudak uçuklattı. En son İntikam dizisinde rol alan ve uzun zamandır ekranlarda görülmeyen Beren Saat, Kösem Sultan ile ekranlara geri dönecek. Güzel oyuncu Kösem Sultan rolü için bölüm başına 90 bin TL alacak yani ünlü oyuncu ayda toplam 360 bin TL kazanacak. Bu rakam ile Beren Saat yeni sezonun en çok para kazanan kadın oyuncusu olacak.

KÖSEM SULTAN KİMDİR?

1590 yılında doğan Haseki Mâh-Peyker Kösem Valide Sultan, Bosna beylerbeyi tarafından İstanbul'a kızlarağası olarak gönderilmiş, henüz 15 yaşındayken Sultan Birinci Ahmed'e haseki olmuş, zekasıyla padişahı etkisi altına almayı başarmış, bütün saraya hükmetmeyi erken yaşlarda başarmıştır. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından bir olarak anılan Kösem Sultan'ın hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına, opera eserlerine konu olmuştur. Oğulları IV. Murad ve İbrahim ile torunu IV. Mehmed döneminde uzun yıllar devlet yönetiminde etkili Kösem Sultan'ın saltanatı, IV. Murad'ın idareyi tam olarak ele almasına kadar sürmüştür ancak 4. Murat'ın genç yaşta ölümü üzerine Kösem sultan yeniden etkin hale gelmiştir. Osmanlı'nın en güçlü kadınları arasında anılan Kösem Sultan, torunu 4. Mehmed döneminde gelini, padişahın annesi Turhan Sultan tarafından boğdurularak öldürülmüştür. Bir dönemi etkileyen Kösem Sultan, Harem'de katledilen ilk sultandır.

BEREN SAAT KİMDİR?

1984 doğumlu Beren Saat, katıldığı Türkiye'nin Yıldızları yarışmasında ikinci oldu ve Tomris Giritlioğlu'nun dikkatini çekerek onun desteğiyle profesyonel oyunculuğa başladı. İlk deneyimini "Aşkımızda Ölüm Var" dizisiyle yapan Saat, ilk başrolünü Tomris Giritlioğlu'nun hazırladığı Aşka Sürgün dizisinde üstlendi. Sonrasında yine bir Tomris Giritlioğlu projesi olan Hatırla Sevgili adlı televizyon dizisinde başrolde yer aldı. Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı eserinden uyarlanan, yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören ve çok konuşulan Aşk-ı Memnu dizisinde ve Fatmagül'ün Suçu Ne? dizilerinde başrolde yer aldı. Son olarak İntikam dizisinde rol alan Beren Saat, yaklaşık 2,5 yıllık bir birliktelikten Kenan Doğulu ile Las Angeles Malibu'da evlendi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler