EĞİTİM

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI! KPSS lisans sonuçları ÖSYM AİS sorgulama ekranı

KPSS sonuçları ile ilgili ÖSYM tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Merkezi olarak düzenlenen KPSS lisans başvuruları 24 Mayıs ve 6 Haziran tarihleri aralığında alındı. Başvurularını yapan adaylar genel yetenek genel kültür, eğitim bilimleri ve alan bilgisi oturumlarına eylül ayında, ÖABT’ye ise ekim ayında girdiler. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre KPSS sonuçları bugün erişime açıldı. Peki, KPSS sonuçları nereden sorgulanır?

KPSS lisans sonuçları açıklandı. Heyecanla beklenilen KPSS sonuçları hakkında duyuru ÖSYM tarafından yayımlandı. Adaylar sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile kolayca öğrenebilecekler. ÖSYM AİS giriş şifresi olmayan adaylar sonuçlarını e-Devlet şifreleri ile de sorgulayabilecekler. İşte KPSS sonuçları sorgulama ekranı ve detaylar

KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI

KPSS sonuçları 21 Ekim tarihinde ÖSYM tarafından açıklandı.

KPSS SONUÇLARI NEREDEN SORGULANIR?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr ve https://ais.osym.gov.tr/Yetki/Giris internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.
KPSS SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

kpss-sonuçları

E-DEVLET ŞİFRESİ İLE KPSS SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylar, e-Devlet şifreleriyle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabileceklerdir.
ÖSYM Aday İşlemleri Sistemini (https://ais.osym.gov.tr) ziyaret eden adaylar burada yer alan e-Devlet İle Kayıt Ol butonu vasıtasıyla ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydolacaklardır.
e-Devlet şifresiyle ÖSYM AİS'e kayıt olan adaylar, bir başvuru merkezine gitmeksizin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden sunulan tüm işlemleri yapabilecekler.

Keşfet


En Çok Aranan Haberler