SPOR

Kuzey İrlanda'nın hocası Michael O'Neill tutuklandı

Kuzey İrlanda Teknik Direktörü Michael O'Neill, İskoçya'da alkollü araç kullandığı için tutuklandı. 48 yaşındaki teknik adam Michael O'Neill'ın mahkemesinin 10 Ekim'de olacağı adeta şok etkisi yarattı.

Kuzey İrlanda'nın hocası Michael O'Neill tutuklandı

Pazar günü İskoçya'nın Edinburgh şehrinde tutuklanan 48 yaşındaki teknik adamın mahkemesi ise 10 Ekim'de olacağı açıklanması Kuzey İrlanda'da şok etkisi yarattı. Çünkü Dünya Kupas'ına katılmak için mücadele eden Kuzey İrlanda'nın gruptaki son iki maçı 10 Ekim tarihinden önce.

5 Ekim'de sahasında Almanya ile karşılaşacak olan Kuzey İrlanda, 8 Ekim'de ise deplasmanda Norveç ile oynayacak. Konu ile ilgili henüz detaylı bir açıklama yapmayan Kuzey İrlanda Futbol Federasyonu (IFA) "Olay polis meselesidir" açıklaması yaptı.

2012 yılından beri Kuzey İrlanda Milli Takımı Teknik Direktörlüğü görevini sürdüren Michael O'Neill ile ülke futbolu tarihinin en başarılı dönemini geçiriyor.

Geçen yıl Avrupa Şampiyonas'ına son 16'ya kalma başarısı gösteren Kuzey İrlanda, 2018 Dünya Kupası'na mücadele ettiği C Grubu'nda 24 puanlı Almanya'nın arkasından 19 puanla 2'inci sırada yer alıyor. Kuzey İrlanda oynayacağı son iki maçlarda alacağı puanlarla en iyi 2'inci olarak Dünya Kupası'na direk katılmayı hedefliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Bizde olsa tutuklayanı tutuklarlar..Gerçek adalet için çok ekmek yememiz lazım..!!
işte hukuk devleti olmak böyle bişey makam mevki vız gelir tırs gider. düşünün fatih terimi alkollü araç kullanıyor diye tutuklamaya kalk adamı sürerler
Türkiye'de aynı olay olsa işlem yapan polis memuru açığa alınır.
BİZİM İMPARATOR OLSA DAHA AZ İÇMİŞSİN DER BİR DE İKRAMDA BULUNURDUK BİR KAÇ KADEH
Vay be ünlu teknik adama bakin ! o kadar ünlu ki ne yapacagimizi haberi kimle paylasacagimizi bilemedik
bizde aracıyla adam ezıp olduren futbolcuları sorgulamaya dahı getırmıyorlar adalet işte boyle.
Ya mekan bassaydı ne olacaktı. Badım toplantısı düzenleyip haklıyım gene yaparım mı diyecekti. Allâh Allah fatih terimin hakkını yemişiz ya baksanıza adam ne kadar büyük suç işlemiş
Sen benim kim olduğumu biliyormusun deseymiş sonra da haritadan yer beğen diye devam etseymiş dogru olanı yapmışlar bizde olsa memur açığa alınmıştı çoktannnnnn
Dış güçlerin oyunu
Biz o polisleri vatan haini ilan ederdik yaşasın hukuk yaşasın adalet
yıllar önce bazılarını küçümsemek için m.denizli içimizdeki irlandalı lar diye bir laf etmişti..bu haberi okuduktan sonra bende diyorumki bu irlandalılardan içimizde 1-2 milyon olsa biz ülke olarak uçardık valla..
içki bütün kötülüklerin anasıdır
avrupanın birçok ülkesinde alkollü araç kullanmayı cinayete yarı teşebbüs olarak değerlendiriyorlar bizde ise aferim iyiki içmişsin diyorlar.
Diğer Haberler