EĞİTİM

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

LGS BOŞ KONTENJANLAR 2023: LGS boş kontenjanlar belli oldu mu, taban puanları ne? Lise 2. ek tercihler ne zaman? MEB açıkladı!

LGS boş kontenjanlar ve taban puanları lise yerleştirme sonuçları açıklanır açıklanmaz en çok araştırılan konu başlıkları arasında yer aldı. Fen liseleri başta olmak üzere mesleki ve teknik Anadolu liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları için tercihlerini tamamlayan öğrenciler Meb.gov.tr ve e-Okul üzerinden sonuçları görüntüledi. Peki, LGS boş kontenjanlar belli oldu mu, taban puanları ne? LGS 2. ek tercihler ne zaman başlayacak?

LGS BOŞ KONTENJANLAR 2023: LGS boş kontenjanlar belli oldu mu, taban puanları ne? Lise 2. ek tercihler ne zaman? MEB açıkladı!

LGS boş kontenjanlar ve taban puanları, LGS sonuçlarının açıklanmasının hemen merak konusu oldu. Lise yerleştirme sonuçları, Meb.gov.tr ve e-Okul üzerinden erişime açıldı. Öte yandan birçok kişi "2023 LGS boş kontenjanlar ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt arıyor. İşte, 2023 LGS boş kontenjan, taban puanları ve yüzdelik dilimleri ile ilgili merak edilenler...

LGS 2. EK TERCİH NE ZAMAN?

Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması: 24 - 28 Temmuz 2023

Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının İlanı: 31 Temmuz 2023

Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması: 31 - 04 Ağustos 2023

Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı: 7 Ağustos 2023

LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçlarını, http://www.meb.gov.tr internet adresinden açıkladı.

LGS 2

LGS BOŞ KONTENJANLAR NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

LGS tercih sonuçlarına göre boş kontenjan ve lise taban puanları bilgisi okullara yerleştirmelerin ardından MEB tarafından açıklanacak.

LGS TERCİH EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Keşfet


En Çok Aranan Haberler