SPOR

Luka Modric: İngiltere geçmişe oranla daha takım olmuş gibi görünüyor

Luka Modric, yarı finalde karşılaşacakları İngiltere hakkında övgü dolu ifadeler kullandı.

Luka Modric: İngiltere geçmişe oranla daha takım olmuş gibi görünüyor

İngiltere'yle Dünya Kupası yarı finalinde karşılaşmaya hazırlanan Hırvatistan'da takımın yıldızı Luka Modric, maç öncesi rakiplerini değerlendirdi.

“İngilizler takım olarak güçlü görünüyorlar. Bu yeni İngiltere Milli Takımı'nın yönetiminde farklı bir zihniyetin olup olmadığını bilmiyorum ama geçmişe oranla daha takım olmuş gibi görünüyorlar," diyen Modric, "Başarının altın anahtarlarından olan ve böyle uzun turnuvalarda işleri kolaylaştıran bir birlikteliğe sahipler” yorumunu yaptı.

Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı Davor Suker de Modric'e yakın bir düşünceye sahip olduğunu belirtti. Suker, “Geçmiş yıllardaki İngiltere kadrolarıyla yarı finalde karşılaşmayı isterdim, ama şimdi çok güçlü görünüyorlar ve onlara fazlasıyla saygı duyuyoruz” dedi.

modric kane

İngiltere’de forma giyen futbolcuların çoğunu yakından tanıdığını, Harry Kane'in Tottenham altyapısından A Takım'a adımlarını hatırladığını, aynı şekilde Kyle Walker ve Danny Rose ile de Tottenham'da birlikte forma giydiklerinden bahseden Modric ise, “Kane ben Tottenham’da forma giyerken yavaş yavaş kendini gösteriyordu. Her zaman çok çalışkandı. Onun hakkında birkaç hatırladığım şey var ama bunu kendime saklayacağım” dedi.

Modric, İngiltere'nin kornerler ve serbest vuruşlardan yedi golü bulunduğunu da hatırlattı. Hırvat oyuncu, “İngiltere kale alanında serbest vuruşlarda çok tehlikeli. Güçlü bir profile sahip olan Harry Maguire, Harry Kane ve John Stones gibi oyuncular, kale alanında çok fazla gol atabiliyorlar. Bu ayrıntılara dikkat etmemiz gerekecek, çünkü Rusya maçının son anlarında Mario Fernandes’in kafa vuruşundan yediğimiz o gol, kâbus görmemize sebep olabilirdi” dedi.

Hırvat oyuncuların bir kısmı, Rusya maçının uzatma dakikaları boyunca ayaklarında sık sık ağrılar hissetmiş ve sağlık ekiplerinin sahaya girdiği görülmüştü. Kaleci Danijel Subasic, maça kaslarındaki problemle başlamıştı, normal sürenin sonunda tedavi uygulanarak oynayabileceğini test etmişti. Takımın sakatlık ve yorgunluk durumu hakkında da konuşan Modric, “İngiltere bizden daha az yorularak geldi. Biz mental olarak da fiziksel olarak da Rusya maçının uzatma bölümünde çok yıprandık’’ dedi. Modric, çeyrek finaller ile yarı finaller arasında dört gün olması hakkındaysa, ‘’Turlar ilerledikçe dinlenecek ve çalışacak çok daha az günümüz var. Ama artık yarı finaldeyiz. Finale kalabilmek için ekstra motivasyonu, ekstra gücü kısacası bizi zafere götürecek her şeyi bulmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Luka Modric: İngiltere geçmişe oranla daha takım olmuş gibi görünüyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler