YURTHABER

Mardin’de Uyuşturucu Hap Operasyonu

Suriye üzerinden Türkiye’ye sokulan uyuşturucu ve uyarıcı etkiye sahip 4 bin 170 adet Extacy hap...

Mardin’de Uyuşturucu Hap Operasyonu

Suriye üzerinden Türkiye’ye sokulan uyuşturucu ve uyarıcı etkiye sahip 4 bin 170 adet Extacy hap ele geçirildi.
Operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır’dan Kilis'e giderek yüklü miktarda uyuşturucu madde teslim alacakları ve Doğu illerinde bulunan torbacı ve madde bağımlısı şahıslara satacakları yönünde bilgiler elde edilmesi üzerine düzenlenen operasyonda uyuşturucu satıcısı U.T. ve E.Ş. isimli şahıslar yakın takibe alandı.

Şahısların 2 araç ile birlikte seyir haline geçmeleri üzerine Mardin ile Kilis KOM Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte takibe başlatıldı. Araçların Kilis iline ilinde 2 saat kaldıktan sonra tekrar dönüşe geçmeleri üzerine ilk araç Kilis ili Deli Osman Köyü İslâhiye istikameti üzerinde durduruldu. Araç şoförü; E.Ş. ve U.T. isimli şahıslar yakalanmış, ikinci araç ise diğer aracın yakalandığını görerek Kilis istikametine doğru dönerek kaçmaya başladı. Görevli Polis ekipleri, aracın peşine gidildiği esnada aracın içerisinde bulunan bir şahsın yolun sağ tarafına siyah renkli naylon poşet içerisinde bir şeyler attıkları görüldü. Bunun üzerine bir polis araçtan atılan poşetin bulunduğu yerde bırakılarak takibe devam edildi. Poşetin atıldığı yerde bırakılan polisin yaptığı incelemede poşetin ağzının açık olduğu, içinde Extacy olan haplar bulundu. Yol kenarındaki taşlık ve sulak alana hapların bir kısmının dağılmış olduğunu görmeleri üzerine, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğüne haber verilerek beklenilmeye başlandı. Kaçmaya devam eden araç ise bir lastiğinin yol şartlarından dolayı patlamasına rağmen kaçmaya devam etmiş, araçtakilerin can güvenliğini tehlikeye düşürmemek amacıyla yapılan 20-25 Km kontrollü takip sonucunda araç Kilis ili Sabunlu Dere Mevkiinde durdurulması sağlandı.

Araç şoförü S.B. ve araçta bulunan F.T., M.C. ve B.B. isimli şahıslar yakalandı. Şahısların yola attıkları siyah renkli poşet içerisinde toplam 4bin 170 adet üzerinde kalp logosu bulunan yeşil renkli uyuşturucu nitelikli Extasy hap ele geçirildi. Sözkonusu 2 şahıs hakkında TCK.118/3 'Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Nakletmek' suçlarından yasal işlem yapılarak adli mercilerce sevk edildi.