SPOR

'Mehmet Topal bana benziyor!'

Juventuslu Chiellini, Etiyopyalı Girma'nın ardından Fenerbahçeli Mehmet Topal'ı da kendisine çok benzetti.

'Mehmet Topal bana benziyor!'

Juventus'un tecrübeli futbolcusu Giorgio Chiellini bugünlerde benzerlerini araştırmakla meşgul. Fantom teorisi olarak adlandırılan ve her insanın dünya üzerinde kendisine benzeyen 7 insanın daha bulunduğu yönündeki bilimsel teori 29 yaşındaki futbolcuyu ikizlerini araştırmaya itmiş durumda.

Bu teoriye göre birbirine çok benzeyen insanlar arasında herhangi bir genetik bağ bulunması ya da bu insanların aynı genetik mirası paylaşmaları gerekmiyor. Ancak yüz, ağız, gözler ve burun gibi özelliklerle ortaya çıkan benzerlikte her bireyin dünyada kendisine tıpatıp benzeyen en az 7 kişi daha bulunuyor. 

İtalyan Milli futbolcu Chiellini bu yedi ismin ikisini şimdiden bulmuş gibi görünüyor. Twitter hesabı üzerinden bir süredir konuyla ilgili uğraşlarını açığa seren ve zaman zaman hayranlarının da desteğini alan Juventuslu savunmacı bu doğrultuda futbol dünyasından iki ismi açıkladı. ilk olarak Etiyopya Milli Takımı'nın kaptanı, 28 yaşındaki forvet Adane Girma ile olan benzerliğini ifşa eden Chiellini, sonrasında ise Fenerbahçeli Mehmet Topal ile aralarındaki benzerliğe dikkat çekti ve bu konuda takipçilerinden de destek buldu.

Topal'ın resimlerini paylaştı 

Twitter hesabı üzerinden sarı lacivertlilerin 27 yaşındaki oyuncusunun fotoğraflarını paylaşan Chiellini, "Yeni bir benzerin işaretleri geliyor. Türk Milli Takımı'nın orta saha oyuncusu Mehmet Topal... Sadece benden biraz daha çok saçı var o kadar" diye yazdı . İtalyan basınında da yankı bulan bu açıklamalar, oyuncunun doğruluğu henüz kanıtlanmamış bir bilimsel teoriyi kanıtlama yolunda azimle ilerlediği şeklinde esprili bir dille yorumlandı. 

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
ikiside mala benziyor
malatyalı burun ameliyatı yapmasaydı daha çok benzeyecekti :)
Diğer Haberler