YURTHABER

Mersin’in Tarihi Demirtaş Köprüsüne Bakım

Toroslar Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK) üzerinde bulunan Demirtaş Köprüsü’nü bakıma aldı.

Mersin’in Tarihi Demirtaş Köprüsüne Bakım

Park ve Bahçeler Müdürlüğü boya ekibi bünyesindeki 3 personel hummalı bir çalışma ile üstgeçidi bakımdan geçirip boyadı.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, köprü bakım ve onarımlarının Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olmasına rağmen sorumlu Belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını kaydetti.

Demirtaş Köprüsünün bakımsızlığı ile çirkin bir görünüm arz ettiğini ve bu görüntünün kente yakışmadığını düşündükleri için bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Hamit Tuna; “Olası bir trafik kazasına mahal vermemek için yıllar önce kurulan ve çevredeki okul öğrencilerinin ve vatandaşların trafikteki akışları dikkate alınarak yaptırılan Demirtaş Köprüsü, bakımsız bir görünüm arz ediyordu. Özellikle öğrencilerin en çok kullanması gerektiği üst geçit maalesef yeterli ilgiyi görmüyor. Şehrin merkezi bir yeri olan GMK Bulvarı üzerinde bulunan bu köprünün çirkin bir görüntü oluşturmaması için özen gösteriyoruz İnşallah vatandaşlarımız üst geçiti kullanmayı alışkanlık haline getirir ve bu bölgede olası kazalar meydana gelmez” diye konuştu