YEMEK

Milföyde Paçanga Böreği

Bugün ezber bozuyoruz ve paçanga böreğini milföy hamurundan yapıyoruz. Leziz iç harcı mide doldururken, eriyen kaşar peyniriyle de göz doyuruyor. Sunumu da bir o kadar havalı oluyor...

Malzeme Listesi

1 adet kaşar peyniri (tekerlek)
3 adet milföy hamuru
8 dilim pastırma
2 adet yeşil biber
1 adet kırmızı biber
4 adet ceviz

(4-5 Kişilik - 20 dakika)

Hazırlanışı

Adım 1

Öncelikle gerekli miktarda milföy hamurunun oda sıcaklığına gelmesini sağlayın.

Adım 2

İç harcı hazırlamak için bir miktar sıvıyağı tavaya dökün. Kızan yağa biberleri ve tuzu ekleyin, biberler pişmeye başladığında ufak parçalara böldüğünüz pastırmaları atın (Bu iç harca bu aşamada dilerseniz domates ekleyebilirsiniz ancak bu tarifte sulu bir iç harç tercih edilmediği için eklenmedi). Pişen iç harcı bir kenara alın.

Adım 3

3 adet milföy hamurunu büyük bir daire elde edecek şekilde açın. Hamurun tam ortasına bir adet daire/tekerlek şeklindeki kaşar peynirini bir bütün olarak koyun. Kaşar peynirinin üzerine pişirdiğiniz iç harcın yarısından fazlasını dökün ve kenarlardan başlayarak ortaya gelecek şekilde tüm hamuru kapatın. Bohça şekline giren hamurun üzerine de kalan iç harcı dökün ve üzerlerine ceviz parçaları bırakın.

Adım 4

Önceden ısıtılmış fırında 200 derecede 20 dakika pişmesi yeterli olacaktır. 20 dakika sonunda hamurun pişme durumuna göre 5-10 dakika daha pişirebilirsiniz (Pişme süresi fırından fırına değişkenlik gösterebilmektedir)

Adım 5

Fırından çıkan milföy paçangayı soğutmadan tüketin ki eriyip sünen kaşarın da tadını çıkarın...


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön