SPOR

CANLI

Milli maçta saygı duruşuna protesto

EURO 2016'yı garantilediğimiz Türkiye - İzlanda maçı öncesinde, Ankara'daki saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlar için yapılan saygı duruşuna tepki gösterildi.

Milli maçta saygı duruşuna protesto

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Konya'da milli maç öncesinde, Ankara saldırısında yaşamını yitiren 97 kişi için yapılan saygı duruşu ıslıklandı.

Türkiye ile İzlanda arasında oynanan maçın başlama vuruşundan önce, Ankara'daki saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlar için saygı duruşu çağrısında bulunuldu.

Ancak saygı duruşu sırasında tribünlerden ıslık sesleri ile yuhalamalar yükseldi.

İşte sosyal medyadan mesajlar:

[Maçtan kareler-![Türkiye - İzlanda maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2124393/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/turkiye-izlanda-macindan-kareler-155186-myspor)

@mertsrbs
saygı nedir bilmediklerinden duruşunu beklemek gereksizdi.

@fmbjkpunk
konya’daki maclarda biletleri en fazla tekbir cekene mi veriyolar? hollanda cikar insallah.

@tribundergi
Milli maç öncesi Ankara’da ölenler için yapılan saygı duruşuna tribünlerden müsade edilmedi ve saygı duruşu bölündü…

@Ygtylmz
Bir kez daha saygı duruşunu beceremedik.

@cnyvz_
Ülke insanının en saygısız olduğu an saygı duruşları. Aziz Nesin haklıydı

@erbature
Hala Saygı duramıyoruz

@mchtyavuz
Stadyum Türkiye özeti resmen

AÇIKLAMA GELDİ

Saygı duruşundaki olay ile ilgili 'tribünün ev sahibi' konumundaki Konyaspor taraftar grubu Nalçacılılar’dan açıklama geldi.

Nalçacılılar Derneği Basın Sözcüsü İlker Durmaz olayın iç yüzünü anlattı.

“YANLIŞ ANLAŞILMA VAR”

Taraftarların saygı duruşunu ıslıklamadığını belirten Durmaz “Saygı duruşu esnasında bizden olmayan bir grup taraftar slogan atmaya kalktı. Biz onları susturmak için ıslık çaldık ancak yanlış anlaşıldık” dedi.

“BİZ ÇATLAK SESLERİ SUSTURMAK İSTEDİK”

Durmaz “Biz zaten maçtan önce de olası bir protestoya karşı hazırlık yapmıştık. Gerek sözlü olarak gerekse taraftar grubumuzun facebook hesabından ‘Saygı duruşunda sessizliğin korunması için’ uyarılarımızı yaptık. Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri de hassas davranılması gerektiğini, sessiz kalınması gerektiğini tarafımızla paylaştılar. Ancak saygı duruşu esnasında stadın yüzde 10-15’i diyebileceğimiz bir kitli saygı duruşundaki sessizliği attıkları sloganlar ile bozmaya başladılar. Önceden olası bir provokasyonu beklediğimiz için biz de ıslıklarla ‘çatlak sesleri’ susturmaya çalıştık. Olay bundan ibaret ancak medyaya sanki “Konyalılar Ankara katliamını anmayı istemediler gibi” anlaşıldı. Terör kurbanının ideoloji olmaz. Hepimiz kardeşiz. Hele hele Mevlana hoşgörüsünün hakim olduğu Konya’da asla böyle bir şey olamaz ve kabul edilemez” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler