SPOR

Millilerin Hırvatistan galibiyeti FIFA'nın manşetinde

2018 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu maçında Türkiye'nin Hırvatistan'ı 1-0 yenmesi Hırvat basınında geniş yankı uyandırdı. Türkiye karşısında kötü oyun oynamadıklarını ancak şansız olduklarını yazan Hırvat basını, karşılaşmanın hakemi  Viktor Kassai'de eleşteren başlıklar attılar.

Millilerin Hırvatistan galibiyeti FIFA'nın manşetinde

Hırvatistan'ın önemli yayın organlarından 24 Sata gazetesi maç manşetine "Türkiye mağlubiyeti her şeyi berbat etti" diye yazarken grupta 4 takımdan çıkma şansı olduğunu ve Hırvatistan'ın hala avantajlı taraf olduğu belirtildi. Karşılaşmanın Macar hakemi Kassai'de eleşterin gazete; Burak Yılmaz'ın pozisyonunun penaltı ve kırmızı kart olduğunu yazdı.

Hırvatistan'ın devlet kanalı HRT ise "Hırvatistan Eskişehir'de kayboldu" manşetini atarken Hırvatistan'ın iyi oyun oynadığını ancak Türk defansını geçemediğine vurgu yapıldı.

FIFA'nın resmi internet siteside Türkiye-Hırvatistan maçına yer ayırdı. FIFA, Milli Takımın galibiyetenin ardından "Türkiye tekrar ümitlendi" manşetini attı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Yıllardır hakem hataları yüzünden Türkiye ve Türk takımları çok büyük puanlar kaybetti. Ukrayna maçında iki gol hakem hatası %100 hata ve %100 penaltımız verilmedi. FIFA öncelikle bu hakemlere ciddi yaptırımları olmalı. yoksa bu düzen böyle devam eder.
Tupcu hakemi Collinaya sikayet ettimi acaba?
o kadar iyi olmalıyız ki hakem hataları bile bize kaybettirmemeli çünkü biz Türkiyeyiz...
geçen maçta ukraynanın attığı 2 golde geçersiz,izledinizmi..biri kabak gibi ofsayt diğeri de auttan çıkarıyor topu
Diğer Haberler