Minder tatlısını üretti şimdi kapış kapış gidiyor!

Gaziantep'te tatlıcılık yapan Kenan Süzerer, son günlerde ilgi gören çikolatalı lokma tatlısı ve bölgeye has olan halka tatlıyı birleştirerek minder tatlısı yaptı. Süzerer vatandaşların ilgi gösterdiği tatlının patentini almak için başvurularını yaptı.

Gastronomi kenti Gaziantep'te tatlı ustası Kenan Süzerer, çikolatalı lokma tatlısı ve yöreye özgü halka tatlıyı birleştirerek minder tatlısını üretti.

MİNDER TATLISI TARİFİ

Yöresel adıyla da dikkat çeken tatlının yapımında önce hamur yoğrularak hazırlanıyor. Daha sonra yağda kızartılan hamurun kesme işlemleri yapılıyor. Son olarak ise müşterilerin isteğine göre dondurmalı, kaymaklı, muzlu yaparak, bol fıstıkla servis ediliyor.

Tatlının beğenildiğini söyleyen Süzerer, "Tatlının ismi eskiden üzerinde oturup dinlendiğimiz minderden geliyor. Dondurmalısı, kaymaklısı, muzlusu var. İleride peynirli ve farklı çeşitlerini yapmayı düşünüyoruz. Müşterilerimiz oldukça beğeniyor. Tatlımız 10-15 dakika içerisinde hazırlanıp servis ediliyor. Minder tatlımızı yaparken öncelikle hamurumuzu yoğuruyoruz. Sonra yağda kızartarak şerbetini döküyoruz. Kesme işlemlerini yaptıktan sonra müşterinin talebine göre üzerine bol fıstık ekleyerek lezzetli bir tat çıkarıyoruz” dedi.

PATENT BAŞVURUSU YAPTI

Tatlının patent başvurusunu da yaptığını anlatan Kenan Süzerer, yurt içinden ve yurt dışından tatlıyı yemek için müşterilerin geldiğini söyledi. Süzerer, "Müşteri potansiyelimiz çok iyi. Yurt içi ve yurt dışından birçok müşterimiz 'Tatlıcı Keno'ya gidelim diyerek gelip minder yiyorlar. Fiyat ise 20 liradan başlayarak isteğe göre değişiyor. Tatlımızı müşterimizin taleplerine göre dondurmalı, çikolatalı olarak yapabiliyoruz. Patent başvurusunu yaptık. Şu anda minder tatlımızın patenti bizde" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
aferin bizim mucidde anca yemeye . gezegenler güneş sistemi kök hücre derken , afferin sana antepliii
Ne büyük bi buluş sanki eski tatlıların günümüze cover Yapılışı
Tam öyledir. Tam yurtdışından yemeğe geliyorlardır
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler