YURTHABER

Muğla'da düzenlenen etkinlikte öğrenciler engellilerle empati kurdu

Muğla'da düzenlenen etkinlikte öğrenciler engellilerle empati kurdu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Engelsiz Kampüs Birimi, simülasyon etkinlikleri ile öğrencilere farkındalık oluşturdu.

MSKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bahçesindeki etkinlikte, öğrenciler görme yetersizliği, işitme yetersizliği, disleksi, otizm, fiziksel engel gibi farklı engel türlerine sahip bireylerle empati kurma, onların yaşadıklarını deneyimleme imkanı buldu.

Hem simülasyon hem de gözleri kapatılarak görme engelliler için geliştirilen sopaları kullanan öğrenciler, engelli bireylerin günlük hayatta yaşadıklarını yakından görme imkanı buldu.

Etkinliğe MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sırrı Sunay Gürleyük, Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu, Prof. Dr. Artay Yağcı ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Engelliler Haftası dolayısıyla "Bireysel Farklılıklara Yönelik Dijital Sosyal Öykülerin Oluşturulması ve Uygulanması" isimli TÜBİTAK projesinin yaygınlaştırılması için üç gün boyunca Ula Gölcük İlkokulu'nda da etkinliklere devam edilecek.

Proje kapsamında engellilik farkındalığına ilişkin film gösterimi gerçekleştirilecek ve Tandem Bisiklet Turu düzenlenecek.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler