SPOR

Mustafa Cengiz, Dursun Özbek ve yönetimini topa tuttu!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, eski başkan Dursun Özbek ve yönetimini "UEFA'ya verdiği sözleri tutmamışlar. 'Zarar etmeyeceğim' deyip, 500 milyon TL zarar etmişler. Biz, insanların kafasını bulandırıp şark kurnazlığı yapmayız. Realite ortada" diyerek topa tuttu. "UEFA'dan Fenerbahçe ve Beşiktaş için de yardım istedik" diyen Mustafa Cengiz, Fatih Terim, Gomis, Aziz Yıldırım ve Kadıköy'deki Fenerbahçe derbisiyle ilgili de konuştu.

Mustafa Cengiz, Dursun Özbek ve yönetimini topa tuttu!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, CNN Türk'te katıldığı bir programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dursun Özbek yönetimini topa tutan Mustafa Cengiz'in gündeminde UEFA ile yapılan Finansal Fair-Play toplantısı, Fatih Terim, Gomis'in ayrılacağı iddiaları, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Kadıköy'deki Fenerbahçe derbisi vardı.
"ESKİ YÖNETİM ZARAR ETMEYECEĞİM' DEYİP, 500 MİLYON TL ZARAR ETMİŞ"
İşte Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in açıklamaları: Eski yönetim, UEFA'ya verdiği sözleri tutmamış. Zarar etmeyeceğim deyip, 500 milyon TL zarar etmiş. Biz, insanların kafasını bulandırıp şark kurnazlığı yapmayız. Realite ortada. UEFA'ya yaptığımız sunumda çok sert sorular geldi. Birinci ağır soru, 'Siz bize vaatlerde bulundunuz, 5 kat daha fazla yükle geldiniz. Yine vaatlerde mi bulunacaksınız?' oldu. Biz 30 sayfalık sunum yaptık, bizden önceki yönetimin yaptığı sunum 1 sayfalık.

Biz ikinci yılda borçları sıfırlamayı hedefliyoruz. Benim taahhüdüm bu. Biz bundan çekinmeyiz çünkü en kötüsüne göre yaptık bu senaryoyu. UEFA'ya sunum yaparken Türkiye'ye destek olmalarını söyledik. Galatasaray ile yatıp kalkıyoruz değil, futbol ile yatıp kalkıyoruz dedik. Orada Fenerbahçe ve Beşiktaş için de yardım istedik. Onların tabii ki bana ihtiyaçları yok. Büyük camialar ve kendi güçleri var, bana düşmez ancak ben altını çizmek istedim.

"FATİH TERİM, FLORYA'YI BAŞTAN YARATTI"
Fatih Terim çok önemli bir isim. Futbolcular ile teknik kadro arasındaki gerginliği giderdi. Florya'yı baştan yarattı. Aslan yattığı yerden belli olur misali Florya bambaşka bir çehreye kavuştu. Fatih Terim, Galatasaray'a geldiği 4. gününde Florya'dan 12 kamyon maloz çıkarttı. Bana diyorlar ki; 'Enkaz edebiyatı yapma'. Arkadaşım zaten ben bunu yapmam. Ben savaşçı bir karakterim. Dertlendim biraz bu konulardan. Plan projeyle geldim. 5 yıllık kalkınma projesiyle geldim. Özel iktisat kurumlarına bağlı bir insanım.

1960'lı yıllardaki planlı kalkınmaların bizim yaptığımız 5 yıllık plan ile benzerlikleri var. Sorunlar öyle ötelenmiş ve birikmiş ki 1 yıl sonra neler olacağını bilmiyoruz. Kulübe girişi yasakladık. Gece 11'lere kadar bizim arkadaşlarımız çalışıyor. Hukuksal süreci 300'ü geçmiş dava var ama bunları aşacağız. Biz bunları aşarak gidiyoruz. Galatasaray o kadar güçlü ki tüm bunları rahatlıkla aşabilir. Ben bunları seçilmek için söylemiyorum. 'Galatasaray'da görev alınmaz, verilir' deniyor. Bu ne demektir Allah aşkına? Belli bir güç geliyor, sizi alıyor başkan yapıyor. Böyle bir şey olur mu? Herkes, derin Galatasaray'dan bir görev bekliyor."

"GOMIS'İN GÖNDERİLECEĞİNE DAİR İDDİALAR DOĞRU DEĞİL"
Gomis'in fazla ücret aldığı için gönderileceği kesinlikle yalan. Gomis, umarım bizde idol olur. Biz sadece futbolcu değil, aynı zamanda da karakter arıyoruz. Rakibine saygılı ve ölümüne mücadele eden futbolcu arıyoruz.

"ABDÜRRAHIM ALBAYRAK'I 25 YILDIR TANIMAMIŞIM"
Ben Abdurrahim Albayrak'ı 25 yıldır hiç tanımadığımı anladım. Milyonlarca dolarlık şirketin sahibi işi gücü bırakıyor futbolcuların en ufak sorunları ile ilgileniyor. Birinin kilidi bozulsa gidiyor.

"AZİZ YILDIRIM'A SAYGI DUYUYORUM"
Şike sürecinde sert söylemlerim de oldu. Sevgi duymak zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız. 20 yıldır bir camianın başında kaldığı için Aziz Yıldırım'a saygı duyuyorum.

'GALATASARAY'IN KADIKÖY'DE KAZANMA ŞANSI VAR MI?' SORUSU ÜZERİNE...
Her şeyin bir ilki vardır. İnşallah bu sefer bu olacak."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
O zaman başkan olmasaydın kardeşim, ne ağlayıp zırlıyorsun her gün. klubü çinlilere satın siz de kurtulun biz de.
bu kadar geveze bır başkanda hıc gormemıstık.. terım ve abdulrahımle bu kulubu kurtaracagım dıyorsan bırak dağınık kalsın....
ABDULDA BİRAZ ŞAHSİYET OLSA BAŞKANLIĞA ADAYLIĞINI KOYUP SONRA YAMAK OLMAZ.İNSAN İNSAN OLACAK ÖNCE.
gelen gideni aratır.
@halveli dursun özbegi hiç kimse aratmaz Galatasarayın en kötü en berbat başkanıdır tarihinde mahvetti yaptıklarına bak 2,5 yılda gsyi ne hallere düşürdü her branj battı futbol basketbol voleybol su topu vs vs gsyi perişan etti dursun özbek gs düşmanlarının gs başkanlığına atadığı biridir kulüpten ihraç bile edilmeli dursun özbekten daha kötü bir başkan asla gelmez gs ye artık
KOSKOCA LİVERPOOL SATILIYOR CHELSEA SATILIYOR MANCHESTER SATILIYOR AMA GALATASARAY FENERBAHÇE SATILAMIYOR.. BU NE BİÇİM İŞ.. HE BU TAKIMLAR SATILINCA ŞEREFSİZ Bİ TEK BİZİM ÜLKEMİZDE VAR ŞEREF DENEN ŞEY DEĞİLMİ? 30 SENEDİR BORÇ BATAĞINDA G.SARAY BEN LİSEYE GİDİYORDUM GS BORÇ BATAĞINDAYDI LİSEYE GİDEN OLUM OLDU HALA BORÇ BATAĞINDA.. YETER ARTIK ANLAYIN İŞTE DEVLET YARDIM MARDIM ETMEZ.. VATANDAŞ İŞ ADAMLARI İŞLERİ GÜCLERİ YOKTA SENİN BORCUNUMU ÖDEYECEK KARDEŞİM.. KOSKOCA KATRİLYONER ÇİNLİ ŞİRKET TALİP OLMUŞ.. BIRAKIN ALSIN ADAMLAR.. AMA İŞİNİZE GELMEZ. ÇALAMAYACAKSINIZ ÇÜNKÜ ÇİNLİLER ALIRSA
Diğer Haberler