SPOR

Naim Süleymanoğlu'nun son durumu!..

Karaciğer nakli için uygun donör bulunan Naim Süleymanoğlu'nun nakil operasyonunun başarıyla tamamlandığı kaydedildi. Naim Süleymanoğlu'nun son durumunun iyi olduğu açıklandı. Naim Süleymanoğlu'nun son durumuyla ilgili, ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Yalçın Polat, Naim Süleymanoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğunu, bir süre daha yoğun bakımda kalarak son durumunun kontrol edileceğini açıkladı.

Naim Süleymanoğlu'nun son durumu!..

Karaciğer yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınan olimpiyat ve dünya şampiyonu Naim Süleymanoğlu’ndan müjdeli haber geldi. Uygun donör bulunduktan sonra bugün ameliyat edilen Naim Süleymanoğlu'nun ameliyatı sona erdi ve son durumunun iyi olduğu açıklandı. Naim Süleymanoğlu'nun bir süre daha yoğun bakımda kalacağı ve son durumunun kontrol edileceği aktarıldı.

DOKTORUNDAN AMELİYAT AÇIKLAMASI

Naim Süleymanoğlu'nun ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Yalçın Polat, ameliyatın ardından efsane sporcunun son durumu hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Yalçın Polat: "Çok başarılı bir karaciğer ameliyatı yaptık. Her şey planladığımız gibi sonuçlandı. Kendisi şu an çok iyi. Bir müddet yoğun bakımda kalacak. Naim Süleymanoğlu bize milletimizin emanetiydi. Bugüne kadar çok büyük işler başardı. Bundan sonra da başarmaya devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanımız ve devlet büyüklerimiz, konuyla yakından ilgilendi. Naim çok iyi. Bundan sonraki süreci de atlatacak" diyerek Naim Süleymanoğlu'nun son durumunu açıkladı.

KARDEŞİNDEN AÇIKLAMA

50 yaşındaki Naim Süleymanoğlu'nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, kardeşinin karaciğer yetmezliği çekmeye başlamasının ardından 5-6 arkadaşının organ bağışında bulunmak üzere gönüllü olduğunu söylemişti. Doktorların, arkadaşlarının arasından birisinin karaciğerinin Naim Süleymanoğlu'na daha uygun olduğunu belirlediğini ifade eden Muharrem Süleymanoğlu, gerekli tetkiklerin ardından hem kardeşinin hem de verici arkadaşının ameliyata alındığını kaydetmişti. Muharrem Süleymanoğlu, "Karaciğerini vermeyi kabul eden arkadaşı isminin açıklanmasını istemedi. 'Naim ağabeyim çok genç, benim kan grubum da uyuyor. Ben gönüllü olmak istiyorum.' dedi. Hocam da kendisini uygun gördü. İnşallah operasyon başarıyla sonuçlanacak ve sağlığına kavuşacak.' ifadelerini kullanmıştı.

CUMHURBAŞKANI DEVREYE GİRMİŞTİ

Yaklaşık 10 gün önce rahatsızlanarak Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan ve durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alınan ‘Cep Herkülü’ne karaciğer sirozu teşhisi konulmuştu. Yaşaması için tek çarenin karaciğer nakli olduğu açıklanan 50 yaşındaki efsaneyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yakından ilgilenmişti. Geçen hafta organ naklinin yapılacağı Ataşehir Memorial Hastanesi’ne nakledilen Süleymanoğlu için birçok kişi seferber olmuş ve nakil için başvurmuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN "GEÇMİŞ OLSUN"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlığına kavuşması için devreye girdiği Naim Süleymanoğlu’na geçmiş olsun ve acil şifalar dileklerinde bulunmuştu. Erdoğan, “Olimpiyat, dünya şampiyonluklarını hakkıyla almış Naim Süleymanoğlu ile ilgili bir duyurumu tüm milletime ve dünyaya burada hatırlatmak istiyorum. Bildiğiniz gibi çok ciddi bir siroz ve karaciğer yetmezliği sebebiyle yoğun bakımda. Şu anda yoğun bakımdan çıkmış vaziyette bir özel hastanede. Ancak bir transplantasyon ile bir karaciğer nakliyle umudu olduğu söyleniyor. Kendisine geçmiş olsun temennimi dualarımızla özellikle güçlendirmek istiyorum. Naim Süleymanoğlu’nu o dönemde ülkemize kazandıran Turgut Özal’dı. Allah’tan şifalar temenni ediyorum” demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
ne vardı bu kadar içecek naim
@toprakozdemir senin gibi cahili allah bildiği gibi yapsın siroz karaciğer sıkışmadından kaynaklı bizim için organlarını feda etti geceleri omur ağrılarından uyuyamıyor acil şifalar olun
naim geçmiş olsun nazdırave,ye devam, arkanda reis olduğu sürece yedek parça çok bulursun.
Kurban olduğumun.. içindeki acı son bulsun Tüm varlığımızla yanındayız Verdiklerinle öyle bakma bize Yüzün her zamankinden daha çok pozitif olsun Her kilonun altında yüce milletinle var oldun Tüm varlığımızla yanındayız Ne it ne çakal sen Arslansın olmaz denilenlerin yeter Allah seni başımızdan eksik etmesin yüce Güçlü adam Maddi manevi yanındayız bil istedik yüreği büyük NAİM
@lombelidikelmondo GÜZEL.. YAKIŞIR ŞAMPİYONA.
gelmiş geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.
Allah şifa versin.Tartışılmaz Çok büyük sporcu .Başarılarından Milletimizi o kadar gururlandı o kadar sevindirdi . Dualarımız hep senin yanında .
Allah'a çok şükür sevindim.Allah şifa versin
şampiyon, geçmiş olsun.. tez zamanda iyileş.. ayrıca şampiyona yardım eden organ bağışlayan arkadaştan da Allah razı olsun..
DÜNYAYI KALDIRAN ADAM... HEPİMİZİ GURURLANDIRDIN GÖZLERİMİZDEN YAŞLAR AKITTIN TIPKI ATALARIMIZ GİBİ SEYİT ONBAŞILAR KOCA YUSUF VE NİCELERİ GİBİ SANA ALLAHTAN ŞİFA DİLİYORUZ TÜM KALBİMİZLE VE ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN BU CUMA GUNUNDE...VE ADININ BİR SPOR KOMPLEKSİNE VERİLMESİ ÇOK HOŞ OLUR DU...
geçmiş olsun naim abi o çekişmeli geçen yunanlı halterciyi alt ettin ya hala unutamıyorum Türkün gücünü gösterdin helal olsun sana tekrar geçmiş olsun
Diğer Haberler