Nuri Bilge Ceylan'dan yeni film: 'Ahlat Ağacı'

Son filmi 'Kış Uykusu' ile Cannes Film Festivali'nden Altın Palmiye ile dönen usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 'Ahlat Ağacı' adlı yeni filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Nuri Bilge Ceylan'dan yeni film: 'Ahlat Ağacı'

Anadolu'daki bir kasabada kitabını çıkarmak için para bulmaya çalışırken bir yandan da babasının yarattığı sorunlarla uğraşan ve edebiyata düşkün olan Sinan isimli bir adamın öyküsünü konu alan 'Ahlat Ağacı' isimli filme Arte France Cinema kurumu tarafından da mali destek verildi.

Nuri Bilge Ceylan, Ahlat Ağacı hakkında 'Sevelim veya sevmeyelim, bazı özelliklerimizi babalarımızdan alırız. Zayıflıklarımızı, alışkanlıklarımızı ve daha birçok şeyi. Film, babanın ve oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü acı veren deneyimlerden oluşan bir seriyle anlatacağız' yorumunda bulundu.
Çekimlere başlanıldı

"Ahlat Ağacı" filmi için Çanakkale'nin Yenice ilçesinde çekimlere başlanıldığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, ilk sahneleri Yenice otogar içinde çekilen filme Yenice halkı büyük ilgi gösterdi.

Yenice ilçesindeki çekimlerin tamamlanmasının ardından Torhasan Köyü, Asmalı Köyü ve Çanakkale Merkez'de de çekimlerin devam edeceği kaydedildi.BAŞROL: HAZAR ERGÜÇLÜ'NÜN

Altın Palmiye ödüllü Nuri Bilge Ceylan, yeni filminde başrol oynaması için de Hazar Ergüçlü ile anlaştı. Şu sıralar 'Yüksek Sosyete' dizisiyle adından söz ettiren 24 yaşındaki Kıbrıslı oyuncu, Ceylan'ın 8.uzun metrajlı filminde başrolde oynayacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler