SPOR

CANLI

Olayların sorumlusu Ergin Ataman

Galatasaray yöneticileri, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'e, Pınar Karşıyaka ile İzmir'de oynadıkları maçlarda çıkan olayları hatırlatıp, "Neden önlem almıyorsunuz" diye sordu. Demirel'in bu soru üzerine, "Bu olayların sorumlusu Ergin Ataman'dır" dediği iddia edildi. 

Olayların sorumlusu Ergin Ataman

basketdergisi.com'un haberine göre; Galatasaray Kulübü ile Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) arasında savaş çıktı.

Sarı-kırmızılı kulüp, Pınar Karşıyaka maçında yaşanan olayların ardından TBF’den toplantı talep etti. Toplantıya Galatasaray’ın basketboldan sorumlu yöneticisi Cem Kınay, Ural Aküzüm, TBF adına ise başkan Turgay Demirel, yönetim kurulu üyeleri Celal Arısan ve Harun Erdenay katıldı.

Cem Kınay, TBF yöneticilerine, "Geçen sezon şube koordinatörümüz Murat Özyer'e saldıranlardan biri bu kez baş antrenörümüz Ergin Ataman’a saldırdı. Bu olaylara neden önlem almıyorsunuz?" sorusunu yöneltti. TBF yöneticileri ise söz konusu kişinin Özyer'e saldıran kişi olmadığını öne sürüp, iddia edilenin aksine salonda görevli olduğunu ve taraftarları yatıştırdığını söyledi.

GALATASARAYLILAR ŞOKE OLDU

Cem Kınay ve Ural Aküzüm bu yanıt karşısında şaşkına dönerken, toplantıya Turgay Demirel’in sözleri damgasını vurdu. Demirel, "Bu olayların sorumlusu Ergin Ataman. Zaten geçen sezon da maça çıkmadınız" dedi.

Kınay, Demirel’in çıkışına "Sizin bu sözleriniz nedeniyle geçen sezon maça çıkmayarak ne kadar doğru karar verdiğimizi şimdi görüyorum" diyerek toplantıdan ayrıldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
Türk basketbol tarihine gelmis en karektersiz koç dur gecen senede ortamı gererek Galatasaray'ın şampiyonluğuna mani olmuştur can güvenliğim yok diye ve bu adam para icin her seyi yapar Galatasaray da maddi acısan sıkıntı yaşarsa cinconuda satar gider
Ben Ergin Atamanın yerinde olsam böyle haysiyetsiz bir federasyon başkanının sorumluluğunda olan milli takımdan istifa ederdim nasıl olsa bunlara yağcılık yapacak bir hoca bulunur milli takıma...
Cem Kınay ve Ergin Ataman Gs. camiasına yakışmıyorlar...Rezil ettiler bizi...
Zaten rezildiniz, gerçek yüzünüzü göstermişler. Siz busunuz :-)
Sen bunu yazarken hiç utanmıyormusun neden rezil etmişler bizi !! Böyle saçma sapan yorumlar yapmaktan vazgeçin...
tam tersi sen galatasaraylı olmadığın için kıskançlıktan çatlıyorsun bide kendini gs li olarak gösteriyorsun cem kınay ve ergin ataman başarılı olduğu için kıskananlar çok sonuna kadar galatasay
Geri Dön