SPOR

Orlando'dan Larin açıklaması: Beşiktaş'ın yaptığı hukuksuzluk

Beşiktaş'ın yeni transferi Cyle Larin için eski kulübü Orlando City'den açıklama geldi. Orlando'nun basın sözcüsü Diogo Costcho, Amerikanhaber sitelerine yaptığı açıklamada Larin'in hala kendi futbolcuları olduğunu ve Beşiktaş'ın hukuksuz bir anlaşma yaptığını söyledi.

Orlando'dan Larin açıklaması: Beşiktaş'ın yaptığı hukuksuzluk

Costcho, Larin'in 1 yıl daha Orlando ile sözleşmesi bulunduğu için Beşiktaş'ın yaptığı transfere karşı tüm hukuksal yollara başvuracaklarını ilan etti.

ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU: HUKUKSUZ BİR DURUM YOK, SÖZLEŞMEYE ÖZEL MADDE KOYDUK
Orlando'nun bu açıklamasına karşın Beşiktaş Hukuk İşlerinden Sorumlu ve aynı zamanda Umut Güner ile beraber siyah-beyazlıların transferlerini de yapan yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu ise Larin transferinde Beşiktaş aleyhine hukuksal bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu, "Normalde oyuncunun sözleşmesi 31 Aralık'ta bitiyordu. Fakat oyuncu bizimle görüşmeye başlayınca kulübü tek taraflı sözleşmesini uzatmış. Yani tek taraflı sözleşme opsiyonu kullanımı söz konusu. FIFA tek taraflı opsiyon uzatmalarında her zaman oyuncunun lehine kara veriyor. Biz de Amerikan Federasyonu'na değil FIFA'ya bağlıyız. Dolayısıyla da burada herhangi bir olumsuz durumda FIFA bizim lehimize karar verir" dedi.

Başarılı yönetici Larin ile yaptıkları sözleşmeye özel bir madde koyduklarını da sözlerine ekledi ve "Cyle Larin ile yaptığımız görüşmelerde bu durumu enine boyuna konuştuk ve sözleşmeye özel bir madde koyduk. Çok düşük bir ihtimal de olsa herhangi bir olumsuz karar çıkması ve kulübümüze maddi yükümlülük çıkması durumunda bu maliyet tamamen Cyle Larin tarafından karşılanacak. Bu açıdan da rahatız. Oyuncunun oynamak istediği takım Beşiktaş'tır. FIFA bu tip durumlarda hep oyuncunun oynamak istediği takıma göre hareket eder, yine öyle olacaktır'' diyerek Beşiktaş'ın herhangi bir olumsuzlukta maddi yükün altına girmeyeceğini sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Nerede bir hukuk tanimazlik ardinda hep 8tas Sasirdikmi tabiki HAYİR
Turkiyeye de de aynı halti yapiyorlar bunlara Fifa iyi bi geçirecek ama ne zaman
alkışlamayı da öğreteceğiz size.
nedir bozulmalarınız anlmadım bir ara sanayi ye ugra sana bir baksınlar rampaları geçtim düz yolda çekemiyon isme bak tam bir motor markası
Beşiktaş bu adamı ayartmaya bayılır. Hukuksuzluk ve Beşiktaş sözlükte aynı anlamda artık.
çekememezlik ve haseti!
Beşiktaş bu adamı ayartmaya bayılır. Hukuksuzluk ve Beşiktaş sözlükte aynı anlamda artık
İşini bilir kartalım.
Beşiktaş bu adamı ayartmaya bayılır. Hukuksuzluk ve Beşiktaş sözlükte aynı anlamda artık...
Nerede dangalak bir yorum arkasin da hep aynı isim furmi ve orhanav
tabiki sende haklısın milletin sözleşmeli teknik direktörünü ayartmak (tudor) sözleşmeli futbolcunun aklına girip sezon sonu alırız seni diyip futbolcuları aklını çelmekde (mehmet ekici) normal zaten önce herkes kendine baksın sonra konuşuruz
bakın olumsuz yorum yapanların hepsi fb li bizden yedikleri kazık mehmet topuzla başladı diyego ozan vanpersi bunları hep elimizden kaptılar bakın sonları noldu
kedi ciger misali
fikoda hep entrika transfer yapıo
herkes BEŞİKTAŞ ta oynamak için can atar bazıları da fesatınfan çatlar adam oynamak için tüm riskleri kendi üstleniyor büyüksün BEŞİKTAŞ
Beşiktaş ın anlaştığı futbolcuyu ayartıp transfer eden (Mehmet topuz), fenerbahçe mi, Beşiktaş ın şampiyonluk maçında bir çanta dolusu parayla trabzon da gezen ergün gürsoy un takımı galatasayar mı masum. Şu kıskançlığı bırakın artık.
Beşiktaş kadar başınıza taş düşsün tam ezilin ezik oğlu ezikler
para ödememek için madde koymuş bizimkiler ????
Diğer Haberler