Otizimli çocuk yaşam koçu tarafından darp edildi! İşte o anlar

İstanbul'daki Kadıköy'de 9 yaşındaki otizmli B.Ö. isimli çocuğu darp eden yaşam koçu, güvenlik kameralarından kaçamadı. Darp anına ait görüntülerin ortaya çıktığı olayla ilgili dava açıldı. 9 yaşındaki otizmli çocuğu darp eden yaşam koçu, 1 buçuk yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Görüntülerde,hakkında dava açılan sanığın küçük çocuğu giydirdiği sırada sert bir şekilde başına vurduğu, arkasından çekiştirdiği, saçından çekerek yere yatırıp vurduğu ve tokat attığı yer alıyor.

Kadıköy’de 30 Mayıs 2018 tarihinde bir spor salonunda 9 yaşındaki otizmli B.Ö., tedavisi ve eğitimine yardımcı olması üzerine teslim edildiği yaşam koçu U.D. tarafından soyunma odasında darp edildi. Spor salonu yetkilileri, çocuğun hocası tarafından darp edildiğinin görüldüğünü annesine söyledi. Olayın üzerine küçük çocuğun annesi B.Ö. şikayetçi oldu.

OTİZMLİ ÇOCUĞA DARP GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Güvenlik kameralarının incelenmesinde, sanığın küçük çocuğu soyunma odasında giydirdiği sırada sert bir şekilde başına vurduğu, arkasından çekiştirerek vurması üzerine çocuğun ağladığı, çocuğun başına vurduğu, yine ağlaması üzerine saçından çekerek yere yatırıp vurduğu ve tokat attığı ortaya çıktı.

1BUÇUK YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Olaya ilişkin yürütülen soruşturma 10 Ekim 2018 tarihinde tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, yaşam koçu U.D. hakkında, “beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda olan kişiye karşı kasten basit yaralama” suçundan 8 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Anadolu 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık U.D. katılmazken, çocuğun annesi B.Ö. ile taraf avukatları salonda hazır bulundu.

'SUÇ, 'EZİYET' SUÇU KAPSAMINDADIR'

Müşteki avukatı söz alarak, “Dava, basit yaralamadan açılmıştır. Bakım ve gözetim altında bulunan, ruh sağlığı bakımından kendini savunamayacak durumda olan mağdur çocuğa uygulanan şiddet fiziksel ve psikolojik etkileri bakımından eziyet suçu kapsamında girmektedir. Üstelik eziyet suçu nitelikli hal taşımaktadır. Sanık, kaçma şüphesi ortadayken 4 ay boyunca ifade vermekten kaçmıştır” diyerek sanığın tutuklanmasını istedi.

'ŞİDDETE YÖNELİK BİR EYLEM YOKTUR

Sanık avukatı ise, “Müvekkilimin tehdit altında olduğu bir dönemdir. Bu dosyadaki ifadesinden sonra şikayet hakkını kullanmıştır. Şiddete yönelik bir eylem yoktur” dedi.

Mahkeme ara kararında, müşteki avukatının sanığın tutuklanması yönündeki talebini, sanığın savunmasının alınmış olması ve suçun tutuklama yasağı kapsamında kalmasını gerekçe göstererek reddine karar verdi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Yaşam koçu, senin yaşamına tüküreyim.
Ellerin kırılsın pis herif.. Madem katlanamıyorsun bu işi neden yapıyorsun lanet olsun
soyunma odasında kamera olmasıda ilginçç
Her türlü pisliğin yapılabileceği yer, neden kamera olmasın? Heryerde olmalı. Bu yaşanan benzer 1000 olaydan biri kamera sayesinde ortaya çıkmış.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler