Oy kullanacaklar dikkat! Artık E-Devlet'te

İstanbul'da seçmenler, yenilenen İstanbul seçiminde nerede oy kullanacağını bugünden itibaren e-devlet üzerinden öğrenebilecek.

Oy kullanacaklar dikkat! Artık E-Devlet'te

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimini iptal etmesi nedeniyle 23 Haziran 2019'daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminde, seçmen, hangi sandıkta, nerede oy kullanacağına ilişkin bilgilere e-devlet kanalıyla ulaşabilecek.

"NEREDE OY KULLANACAĞIM?"

Bu arada YSK'nin de yenileme seçiminde, İstanbul seçmeninin nerede oy kullanacağına ilişkin sorgu ekranı faaliyete geçirilmişti.

Buna göre, İstanbul seçmeni, oy kullanacağı sandık bilgilerini, "ysk.gov.tr" adresindeki, "Nerede Oy Kullanacağım?" bağlantısından sorgulayabiliyor.

Seçmen, "Nerede Oy Kullanacağım?" linkine tıkladığı zaman "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi Sandık Bilgisi Sorgulama" ekranı açılıyor.

İstanbullu seçmen, nüfus cüzdanı veya yeni kimlik kartı bilgilerini girerek nerede oy kullanacağını, sandık bilgilerini görebiliyor.

Sorun yaşanması durumunda YSK'nin "444 99 75" numaralı çağrı merkezi de 09.00-18.00 arasında hizmet verecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Haydi Gençlik Büyüklerimize, Sandığa gitmeyen Yakınlarımıza yardım etme zamanı..! 16 Milyon İstanbullunun İradesini Yok sayanlara DERS VERME ZAMANI... Korkmuyorum, Ekrem İMAMOĞLU na İnanıyorum, Güveniyorum. 23 Haziran da, Her şey Çok Güzel olacak..!
İstanbul Gençliği , YSK, nın Haksızlıklarına '' DUR '' diyecek. Ekrem İMAMOĞLU nun Esintisi bile yetti. Ancak, Gençlerle birlikte Ekrem İMAMOĞLU Rüzgarı da esecek... Korkmuyorum, Umutluyum, İnanıyorum. Her şey Çok Güzel olacak..!
bU MİLLETD. YİNE. İKİNCİ BİR TUZAK KURUYORSUNUZ EY FETOTERÖR ÖRGÜT AÇILIM KOZMİK ODA NIN SATICILARI AMA ALLAHINDA BİR PİLANI VAR UNUTMAYIN
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler