YURTHABER

Piyanist Tuluyhan Uğurlu Diyarbakır'da konser verdi

Piyanist Tuluyhan Uğurlu Diyarbakır'da konser verdi

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, piyanist Tuluyhan Uğurlu'nun "Horasan'dan Anadolu'ya sevgi yansımaları: Anadolu Erenleri" piyano resitalini sanatseverlerle buluşturdu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, "Ramazan Baharı" sloganıyla düzenlenen etkinliklerle vatandaşların beğenisini kazanan sanatçılar Diyarbakırlılarla buluşturuluyor.

Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde piyanist ve besteci Uğurlu, "Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Erenleri" çalışmasıyla izleyicilere müzik ziyafeti sundu.

Uğurlu, büyük bir keyif aldığı Diyarbakır'a dördüncü kez konser için geldiğini belirtti.

"Güneş Ülke Anadolu", "Dicle'nin Efsaneleri" eserleriyle daha önce Diyarbakır'da sanatseverlerle buluşturduklarını anımsatan Uğurlu, şöyle konuştu:

"Yine farklı bir konseptle ve manevi atmosfere daha uygun bir eserle 'Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Erenleri' isimli eserimi seslendirdim. Burada sanatı, yeniliği son derece iyi bilen son derece aydın ve çağdaş bir seyirci var. O bakımdan bugün Anadolu erenleri isimli eserimi icra ederken bu manevi ortamın da getirmiş olduğu bu güzellikle daha farklı bir motivasyonla konseri gerçekleştirdim."

Diyarbakır'da sanatsal faaliyetlerin doruk noktasına çıktığını görmenin kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Uğurlu, "Bu beni bir sanatçı ve yurttaş olarak çok sevindiriyor. Onun için burada olmak benim için büyük bir mutluluk." sözlerine yer verdi.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler