SPOR

CANLI

Podolski Almanya'yı ayağa kaldırdı!

Galatasaray'ın Alman Milli Futbol Takımı forması giyen yıldızı Lukas Podolski, şehitler için Türk bayrağı önünde sağ eliyle asker selamı verdiği fotoğrafını, yoğun tepkiler üzerine Facebook ve Twitter hesabından kaldırdı.

Podolski Almanya'yı ayağa kaldırdı!

7.5 milyon kişinin Facebook'tan, 2.75 milyon kişinin ise Twitter'dan takip ettiği Podolski, Türkçe yayınladığı mesajda, "Yüreğim sizlerle, bayrak için toprağa düşen yüce asker. Türk Milleti'nin başı sağolsun" diye yazmıştı.

Stern Online sitesinde yer alan habere göre, Podolski gelen tepkiler üzerine sözkonusu fotoğrafları hesabından sildi. Almanya'da aşırı sağcıların yanı sıra, PKK'ya yakın kişilerden gelen mesajlarda, "Sempatik biriydin ama insan haklarını hiçe sayan bir ülkenin bayrağının önünde böyle selam vermen yakışmadı. "Çayına ne kattın Podolski?", Utan Podolski", "Artık senin milli formanı taşımayacağım" şeklinde ifadeler yer almıştı.

TÜRKİYE'Yİ VE İNSANLARINI SEVİYORUM

Fotoğrafları silen Podolski hesabında : "Bugün paylaştığım bir fotoğraf nedeniyle çok sayıda eleştiri aldım ve bana karşı bazı ithamlarda bulunuldu. Bunu beklemiyordum, çünkü benim bu konulardaki tavrım belli. Paylaştığım mesaj yanıltıcı oldu. Amacım tabiki bu değildi: Ben Türkiye'yi seviyorum, ülkeyi ve burada yaşayan insanları seviyorum. Ölen bir askerin hikayesi beni derinden etkiledi. Bana kucak açan bir millete saygımı göstermek istedim. Amacım ne bundan fazla ne de eksikti. Ben siyaset yapmıyorum ve kimseyi suçlamıyorum. Hiç bir zaman yapmadım ve yapmam. Ne amaç uğruna olursa olsun, dünyada hiçbir asker şehit düşmemeli" ifadelerini kullanarak bir de #peace hashtag'i paylaştı.

KULÜBE VERDİ

Fotoğrafın altında paylaşılan, "Yüreğim sizlerle, bayrak için toprağa düşen yüce asker. Türk Milleti'nin başı sağolsun" ifadelerinin kendisine kulüp tarafından verildiğini kaydeden Podolski, sözkonusu mesajı ,"Yüreğim ölen tüm askerlerle birlikte. Türk milletinin başı sağolsun" şeklinde değiştirdiği de belirtiliyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler