Polisin 'dur' ihtarına uymayan ehliyetsiz alkollü genç böyle dayak yedi

Tokat'ın Erbaa ilçesinde trafik polislerinin bir gence uyguladığı şiddet vatandaşlar tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, olay, geçtiğimiz hafta Erbaa'da yaşandı. İddiaya göre ehliyetsiz ve alkollü olarak trafiğe çıkan 22 yaşındaki O.A. isimli genç polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı. O.A., peşine polis araçlarıyla düşen polisler tarafından İlçe merkezinde bulunan Sanayi Sitesinin üst tarafında yakalandı. Aracından dışarı çıkartılan O.A. polis memurları tarafından darp edildi. Bu durumu gören çevredeki vatandaşlar ise yaşananları cep telefonlarıyla kaydetti.

Konuyla ilgili Tokat Valiliğinin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda; "Erbaa’da polislerin orantısız güç kullandıklarına dair gizli olarak çekilen bir videonun yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Vatandaş hakkında yapılan bir suç isnadı ile ilgili yapılan yakalama işlemi sırasında Erbaa İlçemizde görevli polislerin orantısız güç kullandıkları değerlendirildiğinden haklarında görevden uzaklaştırma işlemi yapılmıştır. Ayrıca gerekli yasal soruşturma da başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
bilmiyoruz nasıl bir gbt si var acaba, belki hırsız gaspçı falan böyle dövülmesi yanlış ama it kopuk için görevlerinden alınmazlar diye umuyorum
Kim bilir ne yapıyorduda polisleri sinirlendirdi caddelerde driftmi atıyordu mahalle arasında hızmı yapıyodu farzedinki alkollü ve ehliyetsiz böyle bir denyo sizin bir yakınınıza çarpıyor. Bence polislerde bir suç yok.
@sonic_master_1991 birader zihinsel bir engelin mi var? Kim bilir ne yaptı ile mi adalet sağlanıyor? Kim bilir sen ne yaptın diyerek seni döveyim mi yani?
bu dünyada herşey polislerin istediği gibi olsaydı polis olmazdı kimisi it kimisi kopuk olacak sen o adama öyle davranamazsın bunların meselekle alakası yok direk ihraç edilmelik
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler