SPOR

CANLI

Rıdvan Dilmen: 'Hollanda bizi 5-0 yenerdi'

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, A Milli Takımımızın Hollanda'yı 3-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından tespitlerde bulundu.

Rıdvan Dilmen: 'Hollanda bizi 5-0 yenerdi'

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

İşte Rıdvan Dilmen'in tespitleri:

Grupta bu maça kadar sadece Kazakistan'ı İstanbul'da yendiğimiz maçın son dakikalarında rahattık. Bugün, 3 pozisyon dışında pozisyon vermedik. Fatih Terim ve bütün oyuncuları canı gönülden kutlarım. Bugün teknik, taktikten çok duygularımız ön plandaydı. İlk yarının sonlarında Arda Turan, yorgunluktan bitkin durumdaydı ama savunmaya gelip gölge markajı yaptı.Oyunu bizim istediğimiz şekle biz getirdik. Hollanda getirmedi. Hollanda bizi saldıracak sandı ama yanıldı. Biz Hollanda'nın hatalarını beklemeye başladık. Biz Hollanda'ya Letonya muamelesi yapsaydık golü Hollanda bulurdu.

Hollanda'nın pas yüzdesi %60'ların altına hiç düşmemiştir. Ama Robben'in olmaması Hollanda'yı etkiledi. Biz geride bekleyince Hollanda'nın kanat oyuncular gidemedi, beklerimizin kucağında kaldı. Orta bayraklara kale koysak Hollanda 5-0 yenerdi bizi. Letonya'nın bizden puan alması bize yaradı. Hollanda stratejisini değiştirdi. İstatistikler, rakipleri de herkesi de kandırdı. Bizim takımımız kaliteli bir takım. Konsantrasyonumuz üst düzeydeydi. Basketbol maçı gibi oynadık.

[Maçtan kareler-![Türkiye - Hollanda maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2123706/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/turkiye-hollanda-macindan-kareler-155071-myspor)

Hakan Çalhanoğlu, Arda Turan, Oğuzhan Özyakup, Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Şener Özbayraklı, Caner Erkin... Bu oyuncuların hepsi hücumcu. Biz bu kadroyla ceza alanı içinden gol yemedik. Bizim bu maça kadar garantilememiz lazımdı.

Emre Belözoğlu, büyük futbolcu. Bugün de oynayabilirdi. Teşekkür edildi ama doğru karardı. Şimdi Ozan Tufan gibi gençler var. Bizim iyi futbolcularımız var. İyi de antrenörümüz var. Bu oyuncular 2018'de de oynayacak. Bu sonuç inanın bana sürpriz değil. Hollanda'ya bir önceki elemelerde İstanbul'da 2-0 yenildiğimiz maçı izledim yine. O maçı 5-2 yenebilirdik. Biz ayağımız yere basınca, kendimizin farkında olunca iyi takımız. Birkaç takımı ayırırsak, dünya üzerindeki bütün takımlara 3, 4 atmamız sürpriz değil.

Hoca, Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece Letonya maçından sonra uyumamıştır. O gece, "Ah be şu maça Oğuzhan ile başlasaydım" demişti. Hoca, "Benim bu bölgede 1. oyuncum Oğuzhan" demiştir. Bugün de zaten öyle olduğunu gösterdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler