SPOR

Rıza Çalımbay'dan Nasri'ye olay sözler

Lig Radyo'da Ömer Necati Albayrak'ın hazırlayıp sunduğu Mixed Zone'a konuşan Rıza Çalımbay, ayrılığının perde arkasını anlattı, flaş açıklamalar yaptı.

Rıza Çalımbay'dan Nasri'ye olay sözler

 

İşte Çalımbay'ın sözleri:

'Zamansız bir ayrılık'

"Beklemediğimiz bir olaydı. Bu istediğim bir şey değildi. Ortada bazı şeyler olunca durmanın doğru olmadığına inandık. Tabii ki üzüldüm. Bunun sonuçlarla alakalı olduğuna inanmıoyurm. Galatasaray maçında başkan bugüne kadar verdiği en yüksek primlerden birini dağıttı takıma. Neden veriyorsun? Demek ki takım iyi oynamış. Demek ki bu karar sonuçlarla alakalı değil. Bir tane Kayseri maçı kaybedildi diye mi? Zaten orada da penaltımız kaçmış, sakatlarımız vardı. Böyle olduğu zaman üzülüyor insan. Geçen sezon çok büyük riske girerek geldim. İlk başta kabul etmemiştim. Çünkü babam vefat etmişti. Başkanın babasını kırmayarak kabul ettim. Şu durumdan çok daha kötü durumdaydık. Takımı mükemmel yere getirdik. Şimdi 6 maçın 4'ünü içeride oynayacaktık. Bu durumda böyle bir şey çıkarmak düşündürücü tabii ki. Böyle bir şeyi söyledikleri anda hemen kabul ettim zaten. Olay bu. Kimseye kırgın değilim ama benim düşünceme göre zamansızdı."

'Acayip hırslandım'

"Bu ayrılıktan dolayı acayip hırslandım. İyi bir teklif gelirse hemen göreve başlamak isterim. Şimdi önümüzde bir milli maç arası var. Milli arada istediğimiz gibi bir yer olursa kabul ederiz. Bizim için huzurlu yer olsun yeter. Ben Antalya'da geçen sezon huzur içinde çalıştım ama bu sezon huzursuzduk. Çok huzursuz çalıştık. Ama gittiğimiz yerde huzur içinde çalışırsak çok başarılı oluruz."

'Nasri de aynı, Zeki de!'

"Nasri gelince dengeler bozuldu. Nasri'nin aldığı parayı diğer oyuncuların alması mümkün değil. Herkesin kendine göre bir değeri vardır. Bu her yerde böyledir. Birisi 5 alır, birisi 2 alır. Bunun üzerinde çok durmaya gerek yok. Ama benim için Nasri de aynıdır, Zeki de aynıdır. Benim için herkes futbolcudur. O yıldızmış, bu şöyleymiş diye ayırmam kimseyi. Yanlışı uyarırım. Doğrunun hakkını veririm. Ben zaten yıldızların içinde büyüdüm. Beşiktaş'ta yıldızlarla oynadık, çalıştık. Milli Takım'da yıllarca kaptanlık yaptık. Yani yıldızlarla anlaşa sorunu olmaz. Önemli olan iş ahlakıyla herkes işini yapsın."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
beşiktaş efsanesi değilsin bizim için.bjk maçından sonra halâ isyan ediyorsun.oysa ki gs maçında 1 penaltın verilmedi,linnes atılmadı,gıkını bile çıkarmadın.hainsin rızaaaa...
@stgns Rıza çalımbayın başında bulunduğu takımlara bak her zaman bjk nin altına yattı
@stgns bjknin altına senin takımda yatıyo
@stgns yaşınız kaç kardeşim sizin.biri demiş hainsin,biri demiş hep altınıza yattı.sanki kişisel gelişiminiz başlamadan durmuş.
@enimon_kanki niye sizlere çokmu koydurttu futbolcuları vasıtasıyla saçma sapan yorumlar önce kendi söyledigine kendin inan sonra yaz laf olsun diye iftira atma emin ol rıza senden daha karakterlidir
@enimon_kanki Herhalde bir acıtması var.Haksızsın zira Rıza hoca gibi karekterli futbolcu-çalıştırıcı enderdir.
@aselsan2121 Futbolda karakterin ne olduğunu bilmeyen taraftarların yorumları.Aldırmayacaksın.
@botocino Siz ve Başkanınızda Demirören in altına yatıyorsunuz.2 sene şampiyonluk nasıl geldi
Bu ülkede şike yapana madalya takıyorlar bjk yede 2 sene üst üste şampiyonluk hediye ettiler
Olay söz hangisi ?
rıza hocaya yapılan haksızlık kaybeden inanın Antalyaspor olacaktır göreceksiniz
sen ve senin gibiler olmayan egolarınızı tatmin etmeye çalışıcağınıza yıldız futbolcuları nasıl idare edilir onlarla uğraşın kendinizi geliştirin
@engincan2012 Laf söylüyorsun bal kabağı.Futboldan anladığınada inanmıyorum.
Rıza hocam, Adam gibi adamsın,Siz doğru yoldasınız , .. ürür kervan yürür , Yolunuz açık olsun .
Ayrılık en doğrusuydu...
Diğer Haberler