SPOR

CANLI

Seda Ölmez kimdir, kaç yaşında? Seda Ölmez nereli?

Ankara’da hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken, yetiştirdiği lisanslı sporcuların elde ettiği başarılarla da adından söz ettiren Seda Ölmez merak konusu oldu. İşte Atlas Yüzme Spor Kulübü kurucusu ve Fenerbahçe Yüzme Okulu işletmecisi Ölmez’le ilgili bilgiler...

Seda Ölmez kimdir, kaç yaşında? Seda Ölmez nereli?

Atlas Yüzme Spor Kulübü’nün kurucusu olan Seda Ölmez, son dönemde hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle gündemde. LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı) için kulübünün kapılarını çocuklara açan ve onlara yüzme dersi veren Seda Ölmez’in engelli çocuklara eğitim ve başarılı miniklere burs vermek gibi takdir toplayan çalışmaları da var.

KENDİ KULÜBÜNÜ KURDU

Ankara’da doğup büyüyen Seda Ölmez, Türkiye Yüzme Federasyonu’na bağlı olarak çalışan başarılı bir yüzme antrenörü. Ölmez, mesleğine 2004 yılında Anıttepe Yüzme Havuzu’nda başladı. Farklı spor kulüplerinde antrenörlük yaptıktan sonra 2008 yılında kendi kulübünü kurdu. 2014 yılında da Fenerbahçe Spor Kulübü’nün işletmesini aldı.

‘YILIN ANTRENÖRÜ’ ÖDÜLÜ

Yetiştirdiği lisanslı öğrencilerin başarılarıyla da adından sıkça söz ettiren Seda Ölmez, 2014 yılında Ankara’da düzenlenen özel bir organizasyonda “Yılın Antrenörü” seçildi. Evli ve 7 yaşında bir kız çocuğu annesi olan Seda Ölmez’in kızı da lisanslı bir yüzücü.

GENÇ YAŞTA ÖNEMLİ BAŞARILAR

Bir kadın girişimci olarak genç yaşta elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çeken Seda Ölmez, 2022 yılıyla birlikte kariyerinde yeni bir sayfa daha açtı, antrenörlüğün yanında sporcu menajerliği ve danışmanlığı yapmaya başladı. Ölmez, yetiştirdiği çocukları hayallerine ulaşmaları yolunda desteklerken, aynı zamanda maddi durumu yeterli olmadığı için kendini geliştiremeyen sporcuların yıldızını parlatmayı hedefliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler