SPOR

Sergen Yalçın, yabancı kuralına tepki gösterdi! ''2 oyuncu yemekte...''

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın 3-2 kazandıkları Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu ve TFF'nin aldığı yabancı kuralı kararını eleştirdi.

Sergen Yalçın, yabancı kuralına tepki gösterdi! ''2 oyuncu yemekte...''

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı yabancı kararını eleştirdi.TFF’nin aldığı yabancı kararını düzeltmesi gerektiğini ifade eden Yalçın, “Yabancı oyuncu konusu çok uzun bir konu. Bu TFF’nin aldığı bir karar. Benim merak ettiğim bu kararı kimler oturup aldı. Altyapıdan oyuncu oynatma mecburiyeti koydular. Bunu koyarak genç oyuncuların yetişeceklerini mi sanıyorlar. Bunun için önce tesis lazım. Ben 18 kulübün tesislerini gezmelerini tavsiye ediyorum, bir görsünler bakalım” dedi.

"ÖNCE GİDİP TESİSLERİ GEZİN"

Herkesin Ajax örneğini vermesinin yanlış olduğunu vurgulayan Yalçın, “Hersek Ajax’ı örnek veriyor. Önce gidip Ajax’ın tesislerini gezin, sonra gelip 18 kulübün tesislerini gezin. Bakın bakalım birbirine benziyorlar mı?" ifadelerini kullandı.

"3 OYUNCU EVDE, 2 OYUNCU YEMEKTE..."

TFF’nin aldığı kararın anlamsız olduğunu dile getiren Yalçın, “8 tane oyuncu içeride olacak, 6 oyuncu kulübede olacak, 3 oyuncu evde oturacak, 2 oyuncu yemekte olacak… Bu iş bana çok acayip geliyor. Bu kuralın oyuncu yetiştirmekle alakası yok. Anadolu’daki takımları düşünün. 2 sene sonra altyapıdan 2 oyuncuyla oyna diyorsunuz. Adamlar altyapıdan 2 oyuncu bulamazsa ne yapacak, 9 kişiyle mi sahaya çıkacak. İnanılmaz mantıksız bir karar. Bunu kim oturup konuştuysa, bir daha oturup konuşsun." dedi.

"HAKLARI VAR ONLAR DA KONUŞSUN"

Yalçın, “Fatih hocayı, Şenol hocayı, Mustafa hocayı alın, bu konuyu konuşun. İsterseniz biz de gelelim, bizlerle de konuşun. Tesis olmadan, plan program olmadan oyuncu yetişmez. Türkiye’de altyapısı en iyi olan takımlardan birisinin hocası olarak söylüyorum ben bunu. Diğer Anadolu takımlarının da konuşma hakları var, onlar da konuşsun” şeklinde konuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
tayyip gel sen ol diyor oluyor sen bırak öteki olsun diyor öteki oluyor sonra bu federasyonun adı özerk oluyor..oda tayyip gibi kimseye sormadan danışmadan karar alıyor herkeste 14 yabancı varken ben 8 yaptım 6 sı kenarda olsun diyor..ülkede spor futbol basketbol voleybol bu liyakatsız atanmışlarla bitiyor...tüpçü bjk yi batırdı federasyonu batırdı yine baş köşede oturuyor.sadece yalakalıkla bu başkanında tek vasfı yalakalık iktidara..sporla futbolla ilişkisi bilgisi yok..
olayı nasıl tayyibe bağladın aklım almadı yahu siyaset peşindeysen git gerçek hayatta yap yorumunla kirletme sayfayı
önce biraz araştır bilgi sahibi olun sonra yorum yapın bu kuralı isteyen terim ve aziz yıldırım dır
@cem3506 bak sana anlatayım siyasete nasıl bağlanır belediye başkan adayı seçilemeyipde onu tff yönetici yapılıyorsa ve futbolun f sinden anlamıyorsa bu adam ülke futbolundan fazla birşeyler bekleme illa bekleyeceksende daha çok beklersin
Beyin dağıtılırsa sanada vermeleri için önermek gerek
TFF SANA DEMIYORKI GIT 8 YABANCIYIDA SAHAYA SÜR.. SINIR 8 KISI DIYOR. MADEM ALT YAPIYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ SIZDE 8 YABANCI ALMAYIN ARKADAS ..
@yakgeceleri baglar bunun gibileri,baglar.Kurban olsun tayyib erdogana
@cem3506 cem3506 çamur at izi kalsin.atarin yok tutarin yok.sizin gibilerinin işi desteksiz desteksiz atmak.iftira atmaninda bence cezasi olmali sanal ortamda...,ben yüreksizlerin yeri diyorum bu sanal ortama
yakgeceleri zaten senin anlamaman normal. boşuna uğraşma
@yakgeceleri Aklın almadıysa acilen Ahaber izlemeyi bırakmalısın.
@ibrahim_1989_gbusp sözleşmesi olan futbolcular var ifafa ceza verir adamları satamazsn parasını vermek zorundasın
14 yabancı kuralı Fatih terimin türk futboluna kazığıdır.
Yabancı oyuncu sayısı değil yabancı oyuncu için toplam maaliyet limiti koyacaksın.
@sam_lyon_1989 bu da mantıksız
@pekcan_omer Neden mantıksız ? Yabancıların bitik diye sattığı yıldızlara verilen ve genelde çöp olan toplam para ile 4 5 tane belki adı sanı duyulmamış ancak yetenekli futbolcu almayı tercih eder sözüm ona bazı takımlarımız. Hem Anadolu takımları için adil bir yarış ortamı olur hem genç yeteneklerin bulunup ülkeye getirilmesine katkı sağlar, hemde değer kazanan oyuncuları satarak gelir elde eder takımlar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler