YURTHABER

Severek kaçırdığı eşini poşu ile boğarak öldürdü

Diyarbakır'da Mehmet Emin Ç., tartıştığı dini nikahlı eşi Songül Malkoç'u, poşu ile boğarak öldürdü.

Severek kaçırdığı eşini poşu ile boğarak öldürdü

Diyarbakır'da yolcu minibüsü şoförü 19 yaşındaki Mehmet Emin Ç., dini nikahlı eşi 18 yaşındaki Songül Malçok'u, 3 gün önce taşındığı evde poşu ile boğarak öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, Merkez Yenişehir İlçesi Ferit Köşk Mahallesi 378'inci Sokak'taki 2 katlı binanın giriş katında oturan Mehmet Emin Ç., dün akşam saat 23.00 sıralarında belirlenemeyen bir nedenle dini nikahlı yaşadığı Songül Malçok ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Mehmet Emin Ç., 1.5 yıldır birlikte yaşadığı ve kaçırarak evlendiği Songül Malçok'u poşu ile boğdu.

Sabaha kadar cenazenin başında beklediği öğrenilen Mehmet Emin Ç.'nin, sabah saatlerinde evden çıkarken kapıyı açık bıraktığı öğrenildi. Songül Malçok’un üst katta oturan ablası, kahvaltıya çağırmak için indiği evde kardeşinin cansız bedenini buldu.

Olayın duyulması üzerine eve gelen polisin yaptığı ilk incelemede, Malçok'un halen boğazına sarılı bulunan poşu ile boğularak öldürüldüğünü belirledi.

Kısa bir süre sonra polis tarafından yakalanan Mehmet Emin Ç.’nin 1.5 yıl önce Songül Malçok’u sevdiği için kaçırdığı ve kaçarak evlendiği, 3 gün önce ayrı eve taşındığı ve 5 aylık bir bebeğinin de bulunduğu öğrenildi.

Songül Malçok’un komşusu Fatma Balık, “2 gün önce buraya taşındılar. Ben kendisi ile çok samimi değildim yeni taşındıkları için ama üst katta oturan ablası ile samimiydik sürekli görüşüyorduk. Sabah bir bağırtı sesi duyduk geldiğimizde boynunda ip gibi bir şey ile boğulmuş vaziyette yerde bulduk. Ondan sonra herkese haber verdik. Aralarında sorun olup olmadığını bilmiyoruz bize herhangi bir ses gelmedi. Ablası üst katta olmasına rağmen ona bile ses gelmemiş” dedi.