MAGAZİN

Skandal! Ermenistan ordusu Serdar Ortaç’ı 'öldürdü'

Skandal! Ermenistan ordusu Serdar Ortaç’ı 'öldürdü'

Ermenistan Kamu Radyosu, "Günlere göre öldürülen Azerbaycan askerlerinin sayısı" başlıklı haberinde popçu Serdar Ortaç'ın 2000 yılında bedelli askerlik yaparken çekilmiş fotoğrafını kullandı.

"Gerekirse Azerbaycan için askere gidebilirim" şeklindeki çıkışıyla adından söz ettiren Serdar Ortaç'la ilgili Erivan Radyosu olarak bilinen Ermenistan Kamu Radyosu skandal bir habere imza attı.

SERDAR ORTAÇ'IN FOTOĞRAFINI KULLANDILAR

11 dilde yayın yapan kurumun tr.armradio.am adresli Türkçe sitesinde "Günlere göre öldürülen Azerbaycan askerlerinin sayısı" başlıklı bir haber yayımlandı. 27 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında 5 bin 839 Azerbaycan askerinin öldürüldüğü iddia edilen haberde fotoğraf olarak popçu Serdar Ortaç ile oyuncu Kaan Girgin'in fotoğrafı kullanıldı.

FOTOĞRAF 2000 YILINA AİT

Kullanılan fotoğraf 2000 yılında Sivas 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda çekilen bir kare… Fotoğrafta 178'inci Piyade Er Eğitim Alayı'nda bedelli askerlik yapan Serdar Ortaç ile Kaan Girgin yer alıyor.

propagandanin-boylesi-ermenistan-ordusuna-serdar-13684042_109_m

"AZERBAYCAN İÇİN SAVAŞIRIM" DEMİŞTİ

İki gün önce Azerbaycan-Ermenistan çatışmaları üzerine bir açıklama yapan Serdar Ortaç, gerekirse Azerbaycan için askere gidebileceğini belirterek, "Askerin varsa askerinle savaşırsın, sivillerin üzerine füze atmazsın. Ermeni halkına bir sözüm yok ama başlarındaki adam ruh hastası" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
serdar son catalina kadar savasir olmadi bedelli savasir veriri parasini bulur bikac paralı asker savaşır delikanlıdır serdar siz de serdar gibi olun
@ekramen8 çok güldüm umarım sende hep gülersin
@ekramen8 Koronavirüse karşı delikanlı olabilsek aslında daha güzel olacak. Salgının içinde, Azerbaycan ve Ermenistan'ın yapmış oldukları absürt oluyor. Öte yandan, bu iki küçük devletin savaşmasından kim kar elde ediyor? Yaz ayındaki bir habere göre Sırbistan, Ermenistan'a silah satmış. Azerbaycan'ın ise ticari ortakları arasında İsrail'in ilk üçte olması düşündürücü.
Aç tavuk kendini buğday ambarında görürmüş. Bu ermeni köpekleri de hayallerinde Türk'leri öldürerek kendilerini avutuyorlar. Allah Türk ve Müslümanların yanında.
yanlış ata oynamışlar
Geri Dön