Sokak lambasının altında onunla karşılaştı hayatı değişti!

Sokak lambasının altında ders çalışırken bir milyonerin yardımıyla hayatı tamamen değişen çocuğun hikayesi size umut verecek!

Sokak lambasının altında onunla karşılaştı hayatı değişti!

Sokak lambasının altında ders çalışan çocuğun görüntüleri sosyal medyaya yayılmıştı. Kısa sürede farklı yorumları bir araya getiren bu görüntü umudun habercisi oldu.

8ir0gd

Peru’da yaşayan 12 yaşındaki Víctor Martín Angulo Córdoba evlerinde elektrik olmadığı için sokak lambasının altında ders çalışıyordu.

Zor şartlarda yaşayan 3 kardeşten en küçüğü olan Victor, sokak lambası altında okul ödevlerini yapıyordu. Hayatın zorluklarına rağmen eğitim hayatında çok başarılı olan Victor’un hayali ise ülkesinde yaşanan yolsuzluklara son verebilmek adına Polis olmak.

2agn54

Victor’un yaşadığı bölgede, nüfusun %5’i elektriğe ulaşamıyor. Bu sebeple ise Victor’un annesi sayaç taktırmak için hem imkan olmadığı hem de yeterli parası bulunmadığını belirtiyor.

v2rc66

Bu görüntülerin sosyal medyaya yayılmasıyla 31 yaşındaki milyoner Yaqoob Yusuf Ahmed Mübarek, Victor ve ailesine yardım eli uzatmak istedi.

kakleo

Peru’ya giden milyoner Victor’un yaşadığı evi buldu. Ailesiyle tanışan iş adamı Victor’un annesinin kendi işini kurmasına yardım etti. Yaqoob Yusuf Ahmed Mübarek, Victor’un çok başarılı olacağına inandığını bu yüzden de okuduğu okulu yeniden yaptıracağına dair söz verdi. Peru’ya uçan Mübarek, kendisinin de zor şartlarda hayat tutunduğunu, Victor ve ailesinin hayata farklı umutlarla bakabilmesi için elinden geleni yapacağını belirtti.

89zi6b

Victor ise bu durum karşısında oldukça şaşkın. Sokak lambası altında otururken ışığının verilen ödevi aydınlatmasını beklerken, sokak lambasının hayatını aydınlatması hayatın beklenmedik umutlarla dolu olduğunu gösteriyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar. Hélder Câmara .İnsalık halen gözü aç yardım dualarla değil sosyal medya aracığı ile bir zenginin el uzatmasıyla geliyor. Ya geride kalan yüzmilyonlarca bu durumdaki genç ve çocuklar kimel uzatır?
Helal olsun Allah sayılarınızı arttırsın
gözlerim doldu ve Mübarek. iyi ki varsın qardaşim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler