EĞİTİM

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika | 2023 özel okul fiyatları ne kadar olacak? Bakan Özer'den 'ücret artışı' açıklaması: Tarih verdi!

Son dakika haberi: Yeni yıla girilmesiyle birlikte birçok kalemde fiyat artışına gidiliyor. '2023 özel okul fiyatları ne kadar olacak?' sorusu da velilerin yanıtını merakla beklediği sorulardan biri. Konuyla ilgili dün yaptığı açıklamada TEFE-TÜFE oranlarını işaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son yaptığı açıklamada özel okullarda 2023 ücret artışının belirleneceği tarihi duyurarak "Kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

Son dakika haberi: 2023 özel okul fiyatları yarın belli oluyor! Velilerin merakla beklediği süreçle ilgili Bakan Özer'den önemli bir açıklama geldi.

"YARIN ÖĞLEDEN SONRA DEĞERLENDİRME YAPACAĞIZ"

Bakan Özer, Kızılcahamam’da katıldığı TOKİ Çağatay İlkokulu açılışı töreninde basın mensuplarının özel okulların 2023 ücret artışları için ne zaman görüşme olacağı ve oranın ne zaman açıklanacağına ilişkin sorusunu yanıtladı.

TEFE (Toptan Eşya Fiyat Endeksi) ve TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) oranlarının belli olduğunu hatırlatan Özer, “İnşallah yarın öğleden sonra özel eğitim kurumlarının tüm temsilcileriyle birlikte bir değerlendirme yapacağız. Sadece TEFE TÜFE oranlarına bakmayacağız. Çünkü 2023 yılında enflasyonun düşme beklentisi çok yüksek. Velilerimizin çıkarlarını koruyacak şekilde yeni oranı yarın belirleyeceğiz ve kamuoyuna duyuracağız” dedi.

(İHA)

Keşfet


En Çok Aranan Haberler